13:27 12.09.2017

Рожкова повідомила, коли місія МВФ прибуде до Києва

3 хв читати
Рожкова повідомила, коли місія МВФ прибуде до Києва

Місія Міжнародного валютного фонду, ймовірно, прибуде до Києва в другій половині вересня, повідомила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

"Місія (МВФ - ІФ), ймовірно, прибуде в другій половині вересня. Вони прибудуть на перегляд програми EFF", - сказала вона журналістам на міжнародній конференції "Захист прав споживачів фінпослуг 2017: шлях до розбудови довіри" у Києві у вівторок.

Подальші кроки МВФ щодо надання Україні чергового кредитного транша залежатимуть від швидкості оброблення результатів роботи, від домовленостей із владою, а також того, коли вони будуть готові винести відповідне питання на розгляд ради директорів, додала К.Рожкова.

Заступник глави НБУ також повідомила, що окрім місії, правління центробанку планує зустрітися з першим заступником голови МВФ Девідом Ліптоном.

"Є в планах зустріч Д.Ліптона з керівництвом НБУ. За програмою (ЕFF - ІФ) з нашого боку все виконано. Відсутність глави НБУ навряд чи стане перешкодою програмі. Тому ми готові до цієї зустрічі і чекаємо на неї", - сказала вона.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $16,75 млрд за поточним курсом) із першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 року заплановано три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $1,28 млрд, за підсумками шостого - $1,28 млрд. Всього близько $4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. Загалом - близько $3,82 млрд.

Водночас НБУ за підсумками засідання монетарного комітету 6 липня заявив, що поточного року очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох. Відповідно, центробанк понизив прогноз надходжень від Фонду в 2017 році до $3 млрд. Водночас, як зазначено в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ у 2018 році до $4,5 млрд.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк 5 липня заявив, що очікує восени рішення МВФ щодо надання країні чергового кредитного транша в рамках програми EFF.

За даними Фонду, ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми є пенсійна реформа, приватизація та боротьба з корупцією.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Місія МВФ прибуде до Києва після перегляду тарифів на газ і збалансування держбюджету

Глава Нацбанку Смолій: п'ятий транш МВФ очікуємо восени

Мінфін має зберегти ключову роль у фіскальній політиці

Вашадзе: Всі правки до законопроекту про антикорупційний суд узгоджено з МВФ

Послаблення монетарної політики в 2018 році малоймовірне, можлива лібералізація валютного регулювання - НБУ

План приватизаційних надходжень до держбюджету-2018 зірвано - Данилюк

Україна у 2018 р. хоче повторити операцію-2017 рефінансування євробондів, але очікує позитивного сигналу МВФ

НБУ допускає посилення монетарної політики та введення валютних обмежень за відсутності кредитного траншу МВФ

Україна має від кредитів перейти до прямих іноземних інвестицій - Порошенко

Порошенко впевнений у продовженні співпраці з міжнародними фінансовими організаціями

ОСТАННЄ

Стан мільйонерів світу вперше перевищив $70 трлн

Трамп погрожує Китаю черговим масштабним підвищенням мита

Порошенко під тиском металургійного лобі підписав черговий закон про пролонгацію і збільшення експортного мита на брухт

ВР у вівторок розгляне законопроекти про автомобілі на іноземних номерах

Команда "Нафтогазу" запрошувала Тимошенко свідчити у Стокгольмському арбітражі, але не дочекалася її відповіді

Держгеонадр оцінює ресурси газу на планованих до продажу ліцензіях в 1 трлн куб. м

Кабмін із силовими відомствами напрацював загальний план дій із боротьби з контрабандою на митниці

"Укрпошта" розпочала співпрацю з компанією JD - одним із найбільших китайських рітейлерів

Новий порядок використання дронів обмежує роботу корпоративного сектора -перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України

"Укрзалізниця" просить включити до держпрограми з безпеки на дорогах будівництво чотирьох шляхопроводів замість залізничних переїздів з інтенсивним автобусним рухом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА