Інтерфакс-Україна
17:54 10.10.2017

МЕРТ розпочало вивчення проекту енергомосту "Україна-ЄС" вартістю EUR243,5 млн

2 хв читати
МЕРТ розпочало вивчення проекту енергомосту "Україна-ЄС" вартістю EUR243,5 млн

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розпочало вивчення проекту енергетичного мосту "Україна-ЄС" вартістю EUR243,5 млн, що передбачає видачу потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС, повідомив перший віце-прем'єр, глава МЕРТ Степан Кубів за підсумками зустрічі з представниками консорціуму компаній Westinghouse, Polenergia та EDF.

"Енергетичний міст "Україна-ЄС" може стати першим проектом державно-приватного партнерства (ДПП), що буде втілюватися відповідно до оновленого законодавства про ДПП. Його втілення сприятиме інтеграції енергетичної системи України до європейської енергосистеми ENTSO-E і стане можливістю для експорту української атомної електроенергії", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його оцінкою, від реалізації проекту держбюджет країни зможе отримати близько EUR2,9 млрд податків і дивідендів.

Раніше консорціум компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. та EDF Trading Limited направив Міненерговугілля концептуальну записку і техніко-економічне обґрунтування здійснення державно-приватного партнерства за проектом енергомосту.

За даними Міненерговугілля, робоча група з реалізації проекту схвалила висновки за підсумками аналізу ефективності здійснення проекту і направила їх МЕРТ для погодження. Крім того, профільна секція Науково-технічної ради Міненерговугілля погодила схему підключення блока №2 ХАЕС до європейської енергосистеми.

Як повідомлялося, рішення про реалізацію проекту "Енергетичний міст "Україна-ЄС" уряд ухвалив у червні 2015 року. Для його реалізації, зокрема, необхідно відновити ЛЕП 750 кВ ХАЕС-Жешув (Польща). До зони відповідальності НАЕК "Енергоатом" входить модернізація блока №2 ХАЕС, його підключення до "Бурштинського острова" та забезпечення резерву власних потреб енергоблоку під час роботи на ENTSO-E.

Проект енергомосту передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС. Отримувані за рахунок експорту електроенергії з цього блока кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

Хмельницька АЕС розташована в місті Нетішині. У її складі працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

МВФ нагадує про критичну важливість антикорупційної інфраструктури та анонсує дискусію щодо фінпотреб України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА