11:13 12.10.2017

Накопичувальна пенсійна система має бути недержавною, внески має сплачувати працівник, а не роботодавець, - Рева

2 хв читати
Накопичувальна пенсійна система має бути недержавною, внески має сплачувати працівник, а не роботодавець, - Рева

 Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що накопичувальна загальнообов'язкова пенсійна система має бути недержавною, а внески до неї мають сплачувати працівники, а не роботодавці.

"У сьогоднішньому законі передбачено, що загальнообов'язкова державна пенсійна система має бути державною. Якщо залишається норма цього закону, то внески, які мають сплачувати люди, вони мають потрапляти до цього державного накопичувального фонду, хоча багато експертів і народні депутати, й особисто я вважаю, що це мають бути недержавні фонди", - сказав А.Рева під час круглого столу в Києві в четвер.

Він наголосив, що накопичувальна система має бути обов'язковою, проте громадянин має сам обирати недержавний пенсійний фонд.

Міністр зазначив, що солідарна пенсійна система є питанням соціального забезпечення, а накопичувальна пенсійна система є фінансовим питанням, оскільки акумульовані в ній кошти необхідно вигідно вкладати. "Якщо це будуть недержавні фонди, виникає запитання, хто має сплачувати. На сьогодні в солідарну систему роботодавець сплачує ЄСВ (єдиний соціальний внесок - ІФ). Якщо ми говоримо про накопичення, то я думаю, - хоча тут можуть бути різні думки, - що має сплачувати сам працівник, зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він має накопичити", - сказав він.

А.Рева зазначив, що це його особиста думка, а фінальний варіант моделі накопичувальної пенсійної системи буде представлений у відповідному законопроекті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА