Інтерфакс-Україна
19:18 12.10.2017

Emerging markets впораються з наслідками посилення політики Федрезерву

2 хв читати
Emerging markets впораються з наслідками посилення політики Федрезерву

Країни еmerging markets повинні впоратися з наслідками посилення монетарної політики Федеральною резервною системою (ФРС), оскільки вони почали знову залучати капітал і їх економіки покращуються, вважає керуючий ФРС Джером Пауелл.
Проблеми, які створить для країн, що розвиваються, нормалізація кредитно-грошової політики ФРС, будуть розв'язуватися, заявив Дж.Пауелл під час  виступу на заході Інституту міжнародних фінансів (IIF), що проходить у Вашингтоні.
У своєму виступі Дж.Пауелл визнав, що в минулому жорсткість монетарної політики в США та інших розвинених країнах ставила під загрозу потоки капіталу в emerging markets, оскільки стимулювало повернення коштів до розвинених країн. Це сприяло послабленню валют країн, що розвиваються, а також збільшувало боргове навантаження emerging markets.
Наразі, коли ситуація в основних країнах, що розвиваються поліпшується - знижувальний тренд в економіці Китаю ослаб, бразильська економіка відновлюється, а в інших країнах відзначається економічне зростання, потоки капіталу в emerging markets зросли, зазначив він.
Дуже важливими, на його думку, є фундаментальні економічні чинники кожної з країн, що розвиваються окремо. Вразливість emerging markets нині  нижча, ніж в 90-і рр., але йде вгору з 2008 року, зазначив Дж.Пауелл.
Незважаючи на те, що ризикований корпоративний борг emerging markets виріс майже втричі з 2011 року, його обсяг і раніше істотно нижче, ніж до азіатської кризи: він наразі становить 30% ВВП, а тоді дорівнював близько 46% ВВП.
"Ситуацію  не можна тривожною, проте ризики значні, особливо в Китаї", - вважає Дж.Пауелл.
Той факт, що процес нормалізації кредитно-грошової політики Федрезерву є поступовим, також послаблює ризики для emerging markets.
До тих пір, поки нормалізація фінансових умов відбувається впорядковано, у  країнах, що розвиваються, буде достатньо часу задля  пристосування, заявив Дж.Пауелл.
Найбільші ризики, на його думку, несуть в собі потенційні ринкові хвилювання.
Слова Дж.Пауелла уважно оцінюються інвесторами, оскільки він вважається одним з претендентів на пост глави Федрезерву, пише MarketWatch. Термін чинного голови ФРС Джанета Йеллена на цій посаді закінчується в лютому 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА