Інтерфакс-Україна
19:59 12.10.2017

Україна має намір виставити на аукціон Ан-124 "Руслан", що належить Лівії

2 хв читати
Україна має намір виставити на аукціон Ан-124 "Руслан", що належить Лівії

Україна має намір виставити на міжнародний аукціон важкий транспортний Ан-124 "Руслан", що належить Лівії, в разі непогашення лівійською стороною заборгованості в $1,2 млн за регламентне обслуговування та зберігання літака, переданого лівійцями ДП "Антонов" (Київ) у 2010 році, повідомила в четвер юридична фірма "Ільяшев і партнери".

Згідно з повідомленням прес-служби ЮФ, ДП "Антонов" звернулося до Святошинського районного суду Києва з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання прийнятого в травні на користь ДП "Антонов" рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС) при Торгово-промисловій палаті України (ТППУ) про стягнення 32 млн грн з виконавчого органу за спеціальними авіаперевезеннями Лівії, що виступає правонаступником лівійської державної авіакомпанії Libyan Arab ir Cargo, яка доставила літак в Україну на обслуговування у 2010 році

"Лівійський державний орган добровільно рішення арбітражного суду не виконав. ДП "Антонов", захищаючи свої законні права, змушений просити здійснити стягнення на літак Ан-124-100 "Руслан", що належить лівійській стороні й розміщений у Києві. У разі непогашення заборгованості, літак буде виставлений державною виконавчою службою (ДВС Міністерства юстиції-ІФ) на аукціон", - наводиться в прес-релізі коментар старшого партнера ЮФ "Ілляяшев та Партнери" Романа Марченка.

Як уточнив Р.Марченко агентству "Інтерфакс-Україна", переданий лівійцями на регламентні роботи і зберігання в Україні транспортник мав бути переданий замовнику в 2012 році, проте той не зміг забрати його в зв'язку з військовими діями в Лівії.

"Через відсутність прогресу в переговорах з лівійською стороною про подальшу долю літака, а також накопичення заборгованості за його зберігання, в 2016 році ДП "Антонов" звернулося з судовим позовом в МКАС, який ухвалив рішення про стягнення $1,2 млн на користь українського підприємства. У разі невиконання судового рішення літак буде виставлений на міжнародний аукціон. Стартова ціна буде визначена незалежним оцінювачем Мін'юсту", - повідомив він.

Як повідомлялося, Україна продала два транспортних Ан-124-100 "Руслан" Лівії на початку 2000-х. Вартість угоди не озвучувалася.

ДП "Антонов" - провідний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер в ніші транспортних літаків самого широкого призначення, з 2016 року входить до складу держконцерну "Укроборонпром".

Авіатранспортне підрозділ ДП "Антонов" - "Авіалінії Антонова" - один з провідних світових операторів Ан-124-100 "Руслан", який протягом багатьох років задіяний на міжнародному ринку комерційних авіаперевезень нестандартних і надважких вантажів. В активі компанії - також виконання стратегічних авіаперевезень в рамках програми НАТО SALIS (Strategic Airlift Interim Solution).

ОСТАННЄ

"Ліси України" на торгах ІІІ кв. оновило рекорд: законтрактовано 98% круглого лісу і 94% дров ПВ

Свириденко: Україна зацікавлена в залученні польського бізнесу до проєктів відновлення

Укргазбанк видав кредит Запоріжжю на 300 млн грн для енергопроєктів

"Укренерго" у 2025р планує провести кілька місячних аукціонів з розподілу перетину для імпорту-експорту е/е

Експорт української молочки у травні збільшився на 25%, лідирує вершкове масло

НБУ повернеться до циклу зниження облікової ставки у II пів.-2025, але обережніше, ніж очікувалося

Час прийняття рішення про купівлю житла в Україні збільшився втричі під час війни - DIM

Члени КМП НБУ одностайно підтримали збереження облікової ставки 15,5%

Вартість розмінування 1 га сільгоспугідь становить 62 тис. грн - Южаніна

Чисті валютні інтервенції НБУ минулого тижня зменшилися на 8,4%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА