Інтерфакс-Україна
20:30 13.10.2017

Qualcomm зажадала заборонити виробництво і продаж iPhone в Китаї

2 хв читати
Qualcomm зажадала заборонити виробництво і продаж iPhone в Китаї

Американський виробник чіпів Qualcomm в п'ятницю вивів суперечку з Apple Inc. на новий рівень: у поданих в Пекіні судових позовах Qualcomm просить заборонити виробництво і продаж iPhone в КНР.

Китай - найбільший ринок смартфонів у світі, на території країни збирається більшість iPhone.

У позовній заяві Qualcomm до суду Пекіна, який би розглядав суперечки щодо інтелектуальної власності, йдеться, що Apple порушила її патенти. У зв'язку з цим Qualcomm просить суд прийняти забезпечувальні заходи у вигляді заборони, заявила агентству Bloomberg представник компанії Христине Трімбл.

"Apple використовує винайдені Qualcomm технології і не платить за них", - сказала вона.

Qualcomm отримує основний обсяг виручки від виробництва і продажу чіпів для мобільних телефонів, проте левову частку її прибутку складають ліцензійні платежі за різними патентами на технології, що лежать в основі сучасних систем зв'язку.

Раніше в цьому році Apple подала позов проти  Qualcomm, звинувативши її в монополізації ринку. Антимонопольні органи Південної Кореї, США і Тайваню вже оштрафували Qualcomm. Незабаром після цього Apple перестала платити за ліцензії Qualcomm. За оцінками аналітиків, платежі Apple становили до $ 2 млрд в річній виручці Qualcomm, і остання була змушена погіршити річні прогнози прибутку.

У відповідь Qualcomm висунула претензію до Apple в зв'язку з порушенням патентних прав, зазначивши, що рішення регуляторів, в тому числі в США і Південної Кореї, були засновані на помилкових заявах.

Акції Qualcomm подешевшали на 19% з початку 2017 року, тоді як галузевий індекс Philadelphia Stock Exchange Semiconductor підскочив на 35%. Ціна паперів Apple в поточному році збільшилася на 36%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Подано понад 13 млн заявок на 1 тис. грн "Зимової підтримки", 4 млн українців уже отримали виплати

Елеватори не встигають сушити кукурудзу врожаю-2025 через надмірну вологість - аналітики

Бізнес закликає Кабмін зробити безперервною процедуру перебронювання працівників із чинною відстрочкою

"Ковальська" розпочала видобуток річкового піску на Жавинському родовищі в Чернігівській області

Ексвласники ПриватБанку не сплатили понад $3 млрд за рішенням Високого суду Англії, банк переходить до примусового виконання

Україна та МВФ досягли домовленості про нову 4-річну програму EFF на $8,1 млрд на рівні персоналу

Україна та власники ВВП-варантів відновили переговори щодо реструктуризації

Україна імпортувала за 10 міс. картоплі у 5,1 раза більше, ніж рік тому

"Ковальська" розглядає можливість створення індустріального парку в Бучі

Ощадбанк у жовтні збільшив портфель кредитів юрособам на 4,2 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА