20:01 15.10.2017

Україна веде переговори з МВФ за формулою внутрішньої ціни на газ

1 хв читати
Україна веде переговори з МВФ за формулою внутрішньої ціни на газ

Українська сторона веде переговори з Міжнародним валютним фондом за формулою розрахунку ціни на газ для внутрішніх споживачів до повної лібералізації ринку, заявляє міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Нам необхідно знайти формулу, яка буде визначати ціну на газ на період до повної лібералізації ринку, і зараз ми над цим працюємо. Я не думаю, що нам потрібно багато часу", - сказав О.Данилюк під час брифінгу у Вашингтоні в неділю після зустрічі з керівництвом МВФ днем ​​раніше.

За його словами, ні українська сторона, ні МВФ не наполягають на конкретній формулі розрахунку. "У нас в програмі зафіксовано один ключовий принцип, що ціни повинні бути на рівні імпортного паритету. Це означає, що ціни, за якими газ продається в Україні, повинні відповідати цінам на газ, який імпортується в Україну. Тому ми дивимося на ціну газу, імпортованого в Україну, а не на будь-який орієнтир, типу біржі, і приймаємо це як базу. Це те, з чим ми приїхали, це і є імпортний паритет ", - пояснив міністр.

"Як це порахувати, до чого це призведе - нал цим зараз працюємо. Але ключове - це зафіксувати цей принцип, щоб ми не пішли в хибному напрямку, і тут у нас є повне взаєморозуміння з МВФ", - резюмував О. Данилюк.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА