12:47 17.10.2017

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до Києва - Ліптон

2 хв читати
МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до Києва - Ліптон

 Міжнародний валютний фонд (МВФ) ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, повідомив перший заступник керуючого директора Фонду Девід Ліптон.

"Ми не обговорювали дату прибуття місії (з українською делегацією - ІФ). Швидше, ми були зосереджені на обговоренні подальших кроків, необхідних для того, щоб Україна могла просунутися вперед у виконанні програми", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами заступника голови МВФ, основною метою програми з Україною на поточному етапі є перехід від стабілізації економічної ситуації до певних структурних реформ. Тому до програми входить такий структурний орієнтир, як створення антикорупційного суду.

"Що для нас важливо і що було погоджено під час мого візиту - це створення такої антикорупційної структури, яка буде ефективною і результативною. Нам дуже важливо, щоб було витримано ці принципи - ефективність і результативність, щоб був ретельний процес добору суддів, який гарантує їхню чесність і професійні риси", - підкреслив Д.Ліптон.

До програми також входить такий структурний маяк, як реформування процесу приватизації держпідприємств, і ми очікуємо прийняття відповідних нормативних актів. Крім того, не менш важливим для подальшого просування є збереження вже впроваджених змін, зокрема, що стосуються внутрішніх цін на газ і газотранспортної системи загалом.

"Деякий час тому було висловлено певне невдоволення з приводу відсутності прогресу в поліпшенні корпоративного управління "Нафтогазом України". Хочу нагадати, що важливим досягненням поточної програми була нормалізація і вдосконалення функціонування газотранспортної системи... Інший не менш важливий момент - це системна коригування внутрішніх тарифів на газ. З усуненням наявних раніше дотацій тарифи повинні змінюватися відповідно до міжнародних цін на газ", - сказав заступник голови Фонду.

Що стосується пенсійної реформи, Д.Ліптон нагадав, що між МВФ і владою України раніше була досягнута домовленість щодо принципів, на яких вона має бути заснована.

"Ці принципи, зокрема, передбачають досягнення бездефіцитного бюджету пенсійного фонду і забезпечення справді гідного рівня життя пенсіонерів. У нас поки що не було можливості вивчити ухвалений Верховною Радою закон. Проте ми будемо дивитися, чи враховані в остаточному документі принципи, які ми виклали уряду", - сказав він.

Фонд має намір також вивчити деталі проекту держбюджету на 2018 рік.

"Непроста справа вирішення бюджетних завдань залежить і від стійкості економіки. Тому ми будемо подивимося, чи достатньо стійкий держбюджет у поточних економічних умовах", - пояснив Д.Ліптон.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін надав ТОВ "Авіакомпанія "АероВіз" повноваження спецекспортера терміном до 1 серпня 2020 року

Кабмін має намір дозволити муніципалітетам вкладати вільні кошти в ОВДП

Зростання промвиробництва в Україні в квітні-2018 прискорилося до 3% - Держстат

"Укроборонпром" призначив О.Донця т.в.о. президента ДП "Антонов"

"Нафтогаз" готовий постачати газ "Київтеплоенерго" одразу після вирішення питання правонаступництва за борговими зобов'язаннями

"Укрзалізниця" призначила два додаткових поїзди для перевезення вболівальників зі Львова на ЛЧ УЄФА у Києві

Кабмін вп'яте відмовив главі Мінфіну у призначенні Бугримової його заступником

Кабмін заборонив імпорт шиферу з Росії

Кабмін затвердив на 2018 р. понад 470 інвестпроектів регіонального розвитку на суму 4 млрд грн

Країни ЄС, що не входять до єврозони, ще не готові до введення у себе єдиної валюти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА