Інтерфакс-Україна
15:31 17.10.2017

Дозвіл АМКУ концентрації на фармринку шляхом купівлі фармфірми "Дарниця" акцій БХФЗ створює ризик монополії - думка

2 хв читати
Дозвіл АМКУ концентрації на фармринку шляхом купівлі фармфірми "Дарниця" акцій БХФЗ створює ризик монополії - думка

Дозвіл Антимонопольного комітету України на концентрацію на фармацевтичному ринку шляхом придбання акцій ПАТ "НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ) фармфірми "Дарниця" створює ризик монополії виробництва низки лікарських засобів, наявних в продуктових портфелях обох фармвиробників.

Таку думку висловив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник генерального директора БХФЗ з інвестиційно-юридичних питань Олег Голобородько.

Коментуючи висновки АМКУ про те, що частка ідентичних лікарських засобів у продуктових портфелях БХФЗ і "Дарниці" не перевищує 10%, він зазначив, що комітет значно розширив рамки фармакотерапевтичних груп.

"На нашу думку, в цьому випадку АМКУ значно і невиправдано розширив межі товарних ринків. Якщо розглядати препарати, які перетинаються щодо прийнятих фармакотерапевтичних груп, то тоді за деякими позиціями сукупна частка обох учасників перевищує 35% (а це вже монополізаційна загроза), а в деяких випадках перевищує і 50%. Якщо розширити межі груп, то цей показник становить менше 10%", - сказав експерт.

За його словами, мова йде, передусім, про дві групи вироблених цими компаніями препаратів - амфеніколи (сукупна частка на ринку 70%) і протитуберкульозні препарати (98,4%).

Крім того, О.Голобородько зазначив, що в БХФЗ розглядають ситуацію з "Дарницею" не як корпоративний конфлікт, а як спроби недружнього поглинання.

Як повідомлялося, в липні АМКУ дозволив концентрацію на фармацевтичному ринку України, яка полягає в придбанні ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" акцій ПАТ "НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (БХФЗ).

На думку експертів АМКУ, в продуктових портфелях обох учасників концентрації лікарські засоби виробництва БХФЗ і "Дарниці", які перетинаються згідно з ознаками взаємозамінності, становлять не більше 10% загального обсягу виробництва.

Як повідомлялося, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України дозволив компанії "Дарниця" придбати понад 50% акцій БХФЗ. Однак у квітні 2016 року Комітет оштрафував компанію на 20,4 тис. грн за придбання 30% пакета акцій БХФЗ без відповідного дозволу регулятора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна відтермінує активний відбір газу з ПСГ ще на 7-10 днів завдяки відновленню імпорту з Польщі – ексміністерка енергетики

Запущено в роботу після ремонту останній 9-й енергоблок АЕС на контрольованій Україною території

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

Працівники "Запоріжсталі" закликають не підвищувати тарифи на вонтажні перевезення, бо це вдарить по конкурентоспроможності

Київ спрямував 548 млн грн на безперебійне водопостачання й водовідведення до 2026 року

Аграрії зібрали 37,6 млн т зернових та 14,7 млн т олійних – на 16,7% та 21,2% менше, аніж на цю дату торік

Німеччина вносить EUR60 млн у Фонд підтримки енергетики України - Свириденко

Улютін виступає за запровадження добровільної накопичувальної пенсійної системи, а не обов'язкової

Закон про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту планується ухвалити у 2025 році

Уряд працює над відновленням Дорожнього фонду, але з включенням в нього залізниці та міського транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА