13:43 30.10.2017

Порошенко затвердив зміни до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій

2 хв читати
Порошенко затвердив зміни до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2150-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій", який парламент прийняв за основу і в цілому 3 жовтня.

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави в понеділок, закон уточнює перелік витрат, що здійснюються на соціальний захист і соціальне забезпечення громадян із державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Цей закон системно пов'язаний із законом №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", реалізація його норм дасть змогу визначити джерела фінансового забезпечення окремих соціальних виплат і розмежувати зазначені видатки між бюджетами. Закони №2150-VIII і №2148-VIII набувають чинності одночасно.

Як повідомлялося, 3 жовтня Верховна Рада 255 голосами підтримала відповідний законопроект №6617 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій", який уточнює перелік видатків із держбюджету на соцзахист і соцзабезпечення.

Згідно з документом, із держбюджету здійснюються видатки на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (перевищення видатків над доходами, зокрема з урахуванням резерву коштів Пенсійного фонду України).

Із місцевих бюджетів виділяються гроші на держпрограми соцзахисту, зокрема на державну соцдопомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в т. ч. допомога на догляд, щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом 1-ї групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку. З місцевого бюджету також виділяються кошти на тимчасову державну соцдопомогу непрацюючому, котрий досяг загального пенсійного віку, але не отримав права на пенсійну виплату.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Наглядова рада НСТУ пропонує Кабміну створити спецфонд із фінансування суспільного мовлення за рахунок 50% надходжень ренти за РЧР

Порошенко під тиском металургійного лобі підписав черговий закон про пролонгацію і збільшення експортного мита на брухт

Завдяки децентралізації частка місцевих податків і зборів у доходах місцевих бюджетів за підсумками року становитиме 30% - Порошенко

Кабмін розподілив 200 млн грн субвенції місцевим бюджетам на компенсацію вартості житла інвалідам і членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів

Порошенко та Гройсман схвалюють рішення Європарламенту щодо нової програми макрофінансової допомоги Україні

Алієв на зустрічі з Порошенком запросив Україну до участі в Південному газовому коридорі

Підприємства "Нафтогазу України" за 5 міс. сплатили до держбюджету 53,5 млрд грн

Місія МВФ прибуде до Києва після перегляду тарифів на газ і збалансування держбюджету

Маркарова допускає виконання держбюджету-2018 без скорочення видатків за дефіциту 2,4% ВВП

ФДМ оцінює потенційні надходження від малої приватизації в 1,5-1,7 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА