Інтерфакс-Україна
09:59 02.11.2017

Україна пропонує Канаді спільні проекти в літакобудуванні й освоєнні космосу - Гройсман

2 хв читати
Україна пропонує Канаді спільні проекти в літакобудуванні й освоєнні космосу - Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час візиту до Канади взяв участь в українсько-канадському круглому столі з питань співробітництва в аерокосмічній галузі, де запропонував спільні проекти в літакобудуванні й освоєнні космосу, повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.

"Україна пропонує Канаді об’єднати зусилля задля реалізації низки проектів в аерокосмічній галузі, зокрема щодо літакобудування, будування супутників і створення стартової платформи для космічних запусків", - цитує В.Гройсмана прес-служба Кабміну.

Під час виступу на канадсько-українському круглому столі з питань співробітництва в аерокосмічній галузі в Монреалі він наголосив, що Україна має хороші авіаційні та космічні традиції, які варто зберігати та примножувати. Водночас глава уряду відзначив труднощі у збереженні технологічної галузі, особливо в умовах гібридної війни та "фактичної втрати донедавна традиційних для України авіаринків".

"Між Україною та Канадою є великі можливості, які ми можемо використовувати в аерокосмічній сфері. Україна є космічною державою, ми маємо прекрасний досвід, науку, яка може бути дуже корисною на даному етапі поєднання нашої співпраці. Наш досвід у поєднанні з досвідом канадських партнерів може дати результат. Ми можемо розпочати нову сторінку побудови наших відносин і хочемо бути надійними партнерами", - сказав В.Гройсман.

На своїй сторінці у Facebook прем'єр-міністр нагадав про канадців українського походження, які беруть участь в освоєнні космосу.

"Перша жінка-космонавт Канади Роберта Бондар - українка за походженням. А невдовзі до екіпажу МКС приєднається канадський астронавт Джошуа Кутрик, який також має українське коріння", - написав він.

Глава уряду наголосив, що спектр можливих напрямів співпраці в аерокосмічній галузі великий: від освоєння Арктичного регіону Канади, виробництва літаків і авіаційних симуляторів мирного дослідження космосу до розвитку космічної науки.

"Український авіапром має унікальні продукти. І йдеться не лише про відомі світу літаки-транспортники Ан-124 "Руслан" та Ан-225 "Мрія". Є й унікальні транспортні літаки короткого зльоту та посадки на платформі Ан-70. Уряд готовий на прийняття всіх рішень і створення всіх умов для якісної стабільної стратегічної співпраці. Ми готові гарантувати все те, що сприятиме такому успіху", - заявив В.Гройсман.

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА