16:31 02.11.2017

НКЦПФР наполягає на доопрацюванні поданих до ВР законопроектів про криптовалюти

2 хв читати
НКЦПФР наполягає на доопрацюванні поданих до ВР законопроектів про криптовалюти

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заявляє про необхідність доопрацювання законопроектів "Про обіг криптовалют в Україні" (№7183 від 6 жовтня 2017 року) та "Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні" (№7183-1 від 10 жовтня 2017 року).

"Подані на розгляд Верховної Ради законопроекти НКЦПФР не може підтримати в поточній редакції", - йдеться в повідомленні на веб-сайті регулятора.

Нацкомісія наполягає на їх доопрацюванні та звертає увагу авторів законопроектів, що використання терміну "криптовалюта" в законодавстві є невиправданим, оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою", через що доцільнішим є використання терміну "криптоодиниця".

Крім того, зазначає НКЦПФР, правовий статус криптовалют у розвинених країнах відрізняється, і зазвичай розглядається як фінансовий інструмент, інвестиційний актив, рідше товар. Нацкомісія вважає, що визначення криптовалюти як фінансового інструменту є найбільш близьким до її суті.

Нацкомісія також вважає недоцільним передбачене законопроектами жорстке регулювання обігу криптовалют.

"На теперішньому етапі (глобальної невизначеності в питанні регулювання ринку криптовалют) регулювання має відбуватись на основі принципів та полягати у запровадженні загальної правової "легалізації" фінансовим регулятором конкретної криптоодиниці, виходячи з характеру та кількості сторін операцій, системи її обліку та інших чинників", - зазначає НКЦПФР.

Як повідомлялося, група народних депутатів 6 жовтня 2017 року зареєструвала у Верховній Раде проект закону "Про обіг криптовалют в Україні" (№7183).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА