Інтерфакс-Україна
12:25 08.11.2017

"Укренерго" і найбільші гравці ринку генерації України підписали меморандум про спільну роботу з інтеграції в ENTSO-E

3 хв читати
"Укренерго" і найбільші гравці ринку генерації України підписали меморандум про спільну роботу з інтеграції в ENTSO-E

НЕК "Укренерго", НАЕК "Енергоатом", ПАТ "Укргідроенерго", ТОВ "ДТЕК Енерго", ПАТ "Центренерго" і ПАТ "Донбасенерго" підписали меморандум про спільну роботу для досягнення майбутньої інтеграції об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України в енергосистему континентальної Європи (ENTSO-E).

Згідно з повідомленням НЕК, підписаний 8 листопада документ фіксує загальну зацікавленість всіх сторін у майбутньому приєднання до ENTSO-E, передбачає створення спільної координаційної ради під керівництвом "Укренерго". Протягом місяця з моменту його підписання представники сторін мають розробити план заходів технічного характеру.

"Мета діяльності ради - проведення фахових консультацій з технічних питань, сприяння якнайшвидшому виконанню Україною вимог каталогу заходів, що є частиною Угоди про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи", - зазначають у НЕК.

Сторони також намагатимуться спільно обстоювати інтереси в питанні приєднання ENTSO-E у відносинах з центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами України та міжнародними партнерами.

"Євроінтеграція української енергосистеми - складне і комплексне завдання для всіх учасників ринку і полісімейкерів, а не лише для оператора системи передачі як підписанта угоди. Дуже радий, що всі усвідомлюють необхідність координації дій і спільної відповідальності на шляху до досягнення важливої мети - членства в ENTSO- E", - наводяться в повідомленні слова глави "Укренерго" Всеволода Ковальчука.

"Підписання меморандуму - дуже важливий етап для енергетиків і держави. Він робить країну на крок ближчою до інтеграції з ENTSO-E. А це те, що ДТЕК завжди підтримував. Ми раді об'єднати зусилля з іншими компаніями заради спільної мети. І хоча це нелегка робота, ми розуміємо: відсутність "енергетичних кордонів" є запорукою подальшого розвитку енергетики України", - зазначив, у свою чергу, гендиректор "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук.

"У підписаному меморандумі всі погодилися скоординовано рухатися до спільного з Європою енергетичного ринку. Тепер важливо визначити чіткі завдання і пріоритети всіх учасників", - зазначив глава "Центренерго" Олег Коземко.

Як повідомлялося, в червні 2017 року голова "Укренерго" В.Ковальчук підписав угоду про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з ЕNTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії). У липні угода набула чинності після її підписання необхідною кількістю європейських системних операторів.

Кінцевий термін виконання Україною заходів каталогу вимог для приєднання ОЕС країни до енергосистеми континентальної Європи настає в липні 2022 року.

Документ складається з трьох основних частин: каталогу вимог (безумовне виконання яких необхідне для прийняття рішення про об'єднання енергосистем); переліку необхідних додаткових досліджень; "Дорожньої карти".

"Укренерго" на літо 2017 року оцінювало технологічну готовність ОЕС України із приєднання до ENTSO-E у 15%, а рівень імплементації та гармонізації українського законодавства з європейськими нормами – у 5% за наявного ступеня інтегрованості систем у 10%. Доведення цих умов до 99-100-відсоткового рівня заплановано через п'ять років.

ENTSO-E (European Network of Transmission System Operators for Electricity) створена в 2009 році. Об'єднала шість галузевих асоціацій: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA, до яких входить 41 системний оператор з 34 країн.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, яке перебуває в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

Підготовка до ОЗП та відновлення енергооб’єктів мають пройти без обмежень е/е споживачам – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА