Інтерфакс-Україна
21:19 08.11.2017

Глава податкового комітету Южаніна виступає за збереження акцизів на лікеро-горілчані вироби в 2018 р

2 хв читати
Глава податкового комітету Южаніна виступає за збереження акцизів на лікеро-горілчані вироби в 2018 р

Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна вважає за необхідне зберегти акцизи на лікеро-горілчані вироби в 2018 році на рівні поточного року для виходу галузі з "тіні" і збільшення надходжень до бюджету.
"Моя особиста позиція - не змінювати ставки акцизного податку, дати галузі вийти з тіні і збільшити завдяки цьому надходження до державного бюджету", - написала Н.Южаніна на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
За її словами, комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики повинен розглянути законопроект №6776, яким уряд пропонує збільшити ставки акцизного податку на алкогольні напої з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2017 році на 11,2%.
"Важливість планування і прогнозування надходжень акцизного податку до державного бюджету зазначає Рахункова палата, адже за останні роки планові та прогнозні показники відрізняються від фактичних надходжень. При цьому обсяги виробництва стрімко скорочуються, а зростання надходжень до державного бюджету відрізняється від запланованого", - написала глава комітету .
За її інформацією, ставка акцизного податку на горілку і лікеро-горілчані напої протягом 2014-2016 років зросла на 125% (з 56,4 грн до 126,96 грн / літр 100% спирту), в той час як надходження від акцизного податку до держбюджету - на 18% (з 5,9 млрд до 6,89 млрд грн).
Н.Южаніна зазначила, що всього за останні п'ять років відбулося падіння обсягів виробництва горілки і лікеро-горілчаних виробів на 56,5%. При цьому рівень нелегального обороту в цій області є більше 50% і є найвищим з усіх підакцизних галузей.
"Ще гірша ситуація в сфері виробництва натуральних вин з додаванням спирту і міцних. В черговий раз заявляючи про підвищення ставок акцизного податку, варто дуже зважено підійти до прогнозування надходжень. Галузі повинні розвиватися, а не скорочуватися, а держава повинна отримувати надходження в повному обсязі" , - написала вона.
Як повідомлялося, ставки акцизів на лікеро-горілчані вироби з 1 березня 2017 року збільшилися на 20% - до 126,96 грн / л 100% -го спирту.
Згідно з прийнятими в кінці 2016 року змінами до Податкового кодексу України, акцизна ставка на сухі вина з 1 березня не змінилася і залишилася на рівні 0,01 грн / л, на кріплені вина і вермути підвищилася на 12% - до 8,02 грн / л, ігристі вина - на 12%, до 11,65 грн / л.
З 1 січня 2017 року Україна також підвищилися акцизи на пиво на 12% - до 2,78 грн / л.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄБРР надає гарантію під кредит Укрсиббанку на розвиток логістичних хабів EVA

Частка інвестугод в житловому будівництві на етапі котловану зросла до 15% у 2025р - дослідження

"Оператор ринку" розширив освітньо-соціальну програму про роботу ринку напрямком розвитку УЗЕ

НКРЕКП дозволила "Укренерго" виділити додаткові 1,8 млрд грн на оплату е/е домСЕС за рахунок промислової ВДЕ-генерації

Центр гумрозмінування виплатив 4,476 млн грн фермеру за розмінування 1150 га на Херсонщині

Вершкове масло до Нового року може подешевшати на 30% - галузева асоціація

ДП "Ліси України" в 2025р під час закупівель на 10 млрд грн змогло зекономити 700 млн грн

Внаслідок ракетної атаки вночі зруйновано складські та виробничі приміщення "Текстиль-Контакту"

"Нова пошта" з 1 грудня оновлює частину тарифів та впроваджує додаткову оплату за отримання посилок у поштоматах

У Києві зруйновано логістичний центр Novus, загинули четверо водіїв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА