12:55 14.11.2017

СБ позитивно оцінює прийняття пенсійної реформи

2 хв читати
СБ позитивно оцінює прийняття пенсійної реформи

Ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу забезпечує стабільність пенсійної системи і захист найвразливіших верств населення, сказав президент групи Світового банку Джим Йонг Кім (Jim Yong Kim) під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

"Ми уважно стежимо за ситуацією з пенсійною реформою і хочу зазначити, що це був дуже сміливий крок.... Ми ознайомлені з додатковими нормами, які були включені в реформу. Працюючи з міністерством (соцполітики - ІФ), ми думаємо, реформа має запас міцності, і якщо її буде проведено, буде забезпечено захист найвразливіших верств населення та стабільність пенсійного фонду", - сказав він.

Тим часом Джим Йонг Кім зазначив, що пенсійна система була б більш успішною, якби в закон в останній момент не були внесені деякі зміни.

"Ми знаємо, що було додано нові статті. Звичайно, було б краще, якби ці статті не були додані. Ми підтримуємо діалог із міністерством і міністерство пояснило, що є шляхи, якими можна забезпечити, що реформа буде здійснена в тій формі, яка існує на сьогоднішній день", - сказав він.

Як повідомлялося, ухвалення закону про пенсійну реформу є однією з головних умов для завершення четвертого перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який відкриває шлях для отримання п'ятого кредитного траншу.

Раніше СБ і МВФ у спільному листі до уряду України висловили побоювання щодо внесених законопроектів про пенсійну реформу (№6614) змінами під час його підготовки до другого читання.

Для завершення четвертого перегляду програми EFF Україні необхідно також ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $ 1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 рокупереговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нацполіція почне працювати на пунктах пропуску митниці з наступного тижня - Продан

Перший досвід роботи в номінаційному комітеті виявився кращим за очікування - глава представництва IFC

АМКУ пропонує Кабміну вирішити проблему з обладнанням бюджетних установ лічильниками газу з дистанційним переданням даних

Реформа електроенергетики в Україні важливіша за трансформацію газового сектора - Шефчович

Мінфін і МВС очікують від бізнесу зауважень і порад щодо нових заходів митного контролю в рамках боротьби з контрабандою

Мінінфраструктури планує переконати Tesla створити Gigafactory в Україні

Незалежна асоціація телерадіомовників вимагає передати частоти "112.Україна" регіональним мовникам

Мінінфраструктури має намір створити 5 авіахабів і 20 міжнародних аеропортів в Україні до 2030 року

Розенко: В Україні зараз розумний баланс ціни на газ і системи субсидій

Комітет ОПЕК+ рекомендував збільшити видобуток нафти на 1 млн б/д

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА