15:05 15.11.2017

Кабмін затвердив стратегію реформування лісового господарства

2 хв читати
Кабмін затвердив стратегію реформування лісового господарства

Кабінет Міністрів України затвердив стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в середу.

Згідно з текстом стратегії, який має агентство "Інтерфакс-Україна", загальна площа лісових ділянок, які належать лісовому фонду України, становить 10,4 млн га. Запас деревини в лісах оцінюється в 2,1 млрд куб. м. Щорічний обсяг заготівлі ліквідної деревини від усіх видів рубок за Держлісагентством становить близько 16 млн куб. м.

У документі зазначено, що потенційні запаси і можливості українських лісів великі і, на думку фахівців і міжнародних експортів, повністю не використовуються. Враховуючи збільшення площі зрілих і перезрілих насаджень у лісах України, найближчими роками об'єктивним вважається збільшення норми заготівлі деревини.

"В Україні протягом року вирубують лише 0,9% запасу, тоді як у Швейцарії щорічний обсяг рубок становить 1,9%, Чехії - 2,4%, Фінляндії - 2,8%, Великій Британії та Бельгії - 3% і 3,1% відповідно", - йдеться в стратегії.

Серед проблем лісового господарства, на вирішення яких спрямована стратегія, недосконалість системи управління лісовим господарством, значний обсяг незаконних рубок, корупція в лісовому господарстві, складність отримання документів з використання земель лісогосподарського призначення, недосконалий механізм продажу необробленої деревини, нереалізовані законодавчі ініціативи з охорони лісів, складна процедура притягнення до відповідальності за незаконні рубки і відсутність економічних стимулів для поглиблення переробки деревини.

У зв'язку з вищезгаданими проблемами виникла необхідність у розробленні стратегії реформування лісового господарства.

Для реалізації зазначеної стратегії уряд планує створити службу лісових інспекторів, впровадити електронний обіг деревини для всіх постійних лісокористувачів, провести аерокосмічне фотографування, спростити умови отримання дозвільних документів для постійних лісокористувачів на землю лісогосподарського призначення, впровадити єдину процедуру продажу необробленої деревини, посилити відповідальність за порушення в галузі, чітко розподілити повноваження між правоохоронними органами для фіксації та збору доказів порушень.

Крім того, згідно з документом передбачено впровадження механізмів оперативного реагування на проблеми санітарного стану лісів, розробку держпрограми компенсації за використання природозбережних технологій і держпрограми стимулювання діяльності лісогосподарських суб'єктів.

Реалізація заходів здійснюватиметься за рахунок державного та місцевого бюджетів, коштів лісокористувачів і коштів міжнародних організацій та іноземних інвесторів.

Уряд зобов'язав Міністерство аграрної політики та продовольства з центральними і місцевими органами виконавчої влади розробити та подати у двомісячний термін проект плану заходів щодо реалізації затвердженої стратегії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА