11:25 20.11.2017

Україна та МВФ продовжать дискусію навколо держбюджету-2018

2 хв читати
Україна та МВФ продовжать дискусію навколо держбюджету-2018

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влада України продовжать переговори щодо проекту закону "Про державний бюджет України на 2018 рік" для забезпечення досягнення дефіциту держбюджету в 2,5% ВВП.

"Обговорення триватиме протягом наступних тижнів, щоб забезпечити відповідність у прийнятому бюджеті показника дефіциту в 2,5% ВВП, узгодженого в рамках підтримуваної фондом програми економічних реформ України", - повідомляється в прес-релізі МВФ за підсумками візиту його експертів до Києва в період з 9 по 17 листопада.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування відновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Наразі МВФ іще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу.

Фонд усе ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

Крім того, для завершення четвертого перегляду програми співпраці Україна має затвердити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також здійснити коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

У свою чергу заступник голови Національного банку України Олег Чурій минулого тижня заявив про вкрай важливе для України продовження співпраці з МВФ, і в рамках не лише чинної, а й нової програми, оскільки це - запорука проведення у країні реформ, фінансової та макроекономічної стабільності.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Наглядова рада НСТУ пропонує Кабміну створити спецфонд із фінансування суспільного мовлення за рахунок 50% надходжень ренти за РЧР

Виконавча рада МВФ схвалила 3-річну кредитну лінію Аргентині на $ 50 млрд

Аеропорт "Бориспіль" планує до початку липня завершити переговори щодо слотів із Ryanair

Віце-президент ЄК Шефчович сподівається розпочати переговори з Україною та РФ щодо газу на початку липня

Кабмін розподілив 200 млн грн субвенції місцевим бюджетам на компенсацію вартості житла інвалідам і членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів

Підприємства "Нафтогазу України" за 5 міс. сплатили до держбюджету 53,5 млрд грн

Місія МВФ прибуде до Києва після перегляду тарифів на газ і збалансування держбюджету

Маркарова допускає виконання держбюджету-2018 без скорочення видатків за дефіциту 2,4% ВВП

ФДМ оцінює потенційні надходження від малої приватизації в 1,5-1,7 млрд грн

Глава Нацбанку Смолій: п'ятий транш МВФ очікуємо восени

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА