12:51 22.11.2017

Україна планує в майбутньому щорічно транспортувати до 150 млрд куб. м газу та експортувати 5 млрд куб. м

2 хв читати
Україна планує в майбутньому щорічно транспортувати до 150 млрд куб. м газу та експортувати 5 млрд куб. м

 Україна в середньостроковій перспективі розраховує здійснювати транзит природного газу своєю газотранспортною системою в об'ємі до 150 млрд куб. м щорічно, повідомив віце-прем'єр Володимир Кістіон, презентуючи стратегію на засіданні Кабінету Міністрів у Києві в середу.

"Завантаженість української ГТС для забезпечення потреб споживачів в Європейському Союзі - до 150 млрд куб. м на рік. Можливо, комусь і ця цифра дивна, але хочу звернути увагу, що до 2050 року потреба в природному газі в Європі буде стабільно високою", - констатував він.

За його словами, точки прийому російського газу для його транзиту мають розміщуватися на східному кордоні України.

Крім того, до 2035 року Україна планує наростити видобуток газу до повного покриття власних потреб і можливості початку його експорту в обсязі близько 5 млрд куб. м.

В.Кістіон також зазначив, що енергоємність економіки України має знизитися вдвічі до 2035 року, а завантаження роботи підземних сховищ - збільшитися порівняно з нинішнім.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м. Україна також експлуатує систему з 12 підземних сховищ газу країни загальною місткістю 31 млрд куб. м.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу у підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА