16:01 01.12.2017

Президент України анонсував внесення незабаром до парламенту закону про валюту

2 хв читати
Президент України анонсував внесення незабаром до парламенту закону про валюту

Президент України Петро Порошенко має намір незабаром внести до Верховної Ради розроблений Національним банком України (НБУ) законопроект "Про валюту".

Відповідні плани він анонсував під час зустрічі бізнесу та влади в Києві у п'ятницю.

При цьому глава держави подякував в. о. голови НБУ Якову Смолію за розробку центробанком документа, зазначивши, що чинний валютний декрет було ухвалено десятки років тому.

Як повідомлялося, НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону "Про валюту", покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" з її впровадження. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ після ухвалення Верховною Радою закону "Про валюту" знадобиться шість місяців перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Лише після цього закон набуде чинності.

Наразі основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 1993 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Бразилії на вимогу страйкуючих знизив ціни на дизель

Українсько-болгарська комісія з економічного співробітництва проведе засідання в II півріччі 2018 року

Кабмін проголосував за перепідпорядкування ДФС безпосередньо уряду

Капінвестиції в Україні в I кв.-2018 зросли на 37,4%

ЄК очікує від України плану відмови від PSO за 2-3 роки

Недонадходження доходів держбюджету в I-кв. зумовлено тимчасовим зниженням надходження ПДВ на імпорт

Віце-президент ЄК Шефчович очікує від України швидких рішучих кроків в анбадлінгу "Нафтогазу" та конкурсу на партнера в управлінні ГТС

Держборг України у квітні скоротився в доларовому виразі на 0,41%

Гройсман про міністра Данилюка: Таке враження, що він вирішив змінити місце роботи і виглядати жертвою в ситуації, що склалася

Бізнесмен Хмельницький хоче розширити UNIT.City в Києві до 26 га

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА