15:38 05.12.2017

Введення в експлуатацію нового конфайменту на ЧАЕС відкладається до травня 2018 р.

2 хв читати
Введення в експлуатацію нового конфайменту на ЧАЕС відкладається до травня 2018 р.

Введення в експлуатацію нового безпечного конфайменту (НБК) над зруйнованим 4-м блоком Чорнобильської АЕС переноситься з листопада 2017 року на кінець травня 2018 року, повідомляється на сайті Держатомрегулювання з посиланням на заступника керівника проекту НБК Сергія Дерюгу.

"За словами С.Дерюги, зараз у підрядній організації Novarka виникли проблеми, пов'язані із затримкою реалізації проекту. З огляду на це, введення в експлуатацію НБК з кінця листопада 2017 року переноситься на кінець травня 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Сховище відпрацьованого ядерного палива №2 (СВЯП-2) планується ввести в експлуатацію в другому кварталі 2018 року.

Як повідомлялося, гамма-випромінювання в ближній зоні від четвертого блоку Чорнобильської АЕС після насування НБК зменшилася в середньому в 10 разів.

Наприкінці листопада 2016 року на зруйнований в результаті аварії 4-й блок ЧАЕС була насунута арка нового безпечного конфайнмента (НБК). Це найбільша із збудованих рухомих наземних конструкцій завдовжки 165 м, заввишки 110 м, загальною вагою 36,2 тис. тонн. НБК насувається за допомогою спеціальної системи, що складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл.

"Арка" побудована в чистій зоні поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і покликана подолати 327 м до штатного положення над цим блоком.

Будівництво НБК почалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великих розмірів НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті й успішно з'єднані в 2015 році. Усередині арки НБК встановлений кран для демонтажу існуючого старого "Саркофагу" і залишків 4-го енергоблоку. НБК має проектний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Бразилії на вимогу страйкуючих знизив ціни на дизель

Українсько-болгарська комісія з економічного співробітництва проведе засідання в II півріччі 2018 року

Порошенко і президент SOCAR обговорили можливість виробництва високоякісного авіапалива в Україні

Кабмін проголосував за перепідпорядкування ДФС безпосередньо уряду

Капінвестиції в Україні в I кв.-2018 зросли на 37,4%

ЄК очікує від України плану відмови від PSO за 2-3 роки

Недонадходження доходів держбюджету в I-кв. зумовлено тимчасовим зниженням надходження ПДВ на імпорт

Віце-президент ЄК Шефчович очікує від України швидких рішучих кроків в анбадлінгу "Нафтогазу" та конкурсу на партнера в управлінні ГТС

Держборг України у квітні скоротився в доларовому виразі на 0,41%

Гройсман про міністра Данилюка: Таке враження, що він вирішив змінити місце роботи і виглядати жертвою в ситуації, що склалася

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА