Інтерфакс-Україна
20:32 05.12.2017

Мінфін уперше в 2017 році продав 3-міс. ОВДП та ОВДП в євро

2 хв читати
Мінфін уперше в 2017 році продав 3-міс. ОВДП та ОВДП в євро

Міністерство фінансів України на аукціонах у вівторок після тривалої перерви запропонувало та розмістило облігації внутрішньої держпозики в євро - на EUR90 млн на півтора року під 3,95% річних, тоді як на попередньому аукціоні наприкінці жовтня минулого року воно залучило EUR141,3 млн на два роки під 4% річних.

Як зазначено в повідомленні відомства на його сайті, загалом на аукціон було подано чотири заявки, з яких відхилено одну на EUR22 млн під 4% річних.

У вівторок Мінфін також уперше від початку грудня минулого року продав 3-місячні гривневі папери - на 201,52 млн грн під 15,3% річних, що дещо вище за поточну ставку розміщення схожих депозитних сертифікатів Нацбанку (15-15,1% річних), як і ставку ОВДП на аукціонах річної давності (15% річних).

Окрім того, на аукціонах у вівторок було дорозміщено доларові півторарічні облігації з можливістю дострокового погашення, які несподівано були виставлені на аукціон тиждень тому, проте за тієї ж ставки 3,85% річних обсяг продажу впав із $575 млн до $26 млн.

Мінфіну вдалося також залучити ще 201,52 млн грн від розміщення 11-місячних паперів, проте для цього довелося підвищити їхню ставку до 15,3% річних із 14,65-14,7% річних на попередньому результативному аукціоні наприкінці жовтня цього року.

Як повідомлялося, на наступний вівторок, 12 грудня, міністерство призначило позаплановий аукціон із розміщення річних валютних паперів, а 19 грудня, як і було заплановано спочатку, відбудеться аукціон з продажу дворічних валютних облігацій.

Коментуючи успішні позапланові аукціони з продажу валютних паперів наприкінці листопада, в Нацбанку пояснили їх надлишками валютної ліквідності у банків, які перевищували $4 млрд. Заступник глави НБУ Олег Чурій тоді зазначив, що в другій половині грудня Мінфін чекає на роловер за раніше випущеними валютними ОВДП. "Цілком можливо, що Мінфіну вдасться ще залучити (валютні кошти - ІФ)", - сказав заступник глави НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС безстроково заморозив російські активи - AP

Diligent Capital Partners очолила $12 млн раунд інвестицій у філіппінський необанк Tonik

Україна за 11 міс. значно знизила експорт титановмісних руд, у березні-листопаді поставок не було

Бельгія вимагає від ЄС "автономних" гарантій за кредит Україні у розмірі EUR210 млрд – ЗМІ

ТОК Gulliver частково відновив роботу

АРМА озвучила пріоритети держави в управлінні активами IDS Ukraine

Ціна на дрова для населення та соцсфери до кінця опалювального сезону не зміниться – "Ліси України"

"ТК Домашній текстиль" у грудні почала експорт продукції в Швецію і новим партнерам з Балтії та Румунії

Уряд ухвалив рішення про створення АТ "Гарантований покупець" на базі держпідприємства

Українські цукровики в 2026р будуть прагнути закріпитися на ринку ЄС, щоб забезпечити згодом його самодостатність - "Укрцукор"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА