17:12 07.12.2017

Україна має намір стягнути з російських власників Лисичанського НПЗ майже 1 млрд грн у порядку регресу

2 хв читати
Україна має намір стягнути з російських власників Лисичанського НПЗ майже 1 млрд грн у порядку регресу

Міністерство юстиції України має намір у судовому порядку стягнути з російських власників Лисичанського нафтопереробного заводу (НПЗ) майже 1 млрд грн як регрес за програним у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позовом компанії "Агрокомплекс", повідомив глава відомства Павло Петренко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Найближчого тижня в українському суді буде великий позов України до компанії з власниками з РФ про стягнення в регресному порядку майже 1 млрд грн", - сказав він.

П.Петренко нагадав, що йдеться про події середини 90-х років - початку 2000-х років, коли через судову систему та вплив на неї органів виконавчої влади було відібрано великий масив об'єктів, зокрема нафтопереробний завод, після чого постраждала компанія судилася понад 10 років у ЄСПЛ і виграла спір в України.

"Ми рік готували доказову базу, і йдемо з регресом до тієї компанії, яка наразі володіє частиною тих об'єктів, які було експропрійовано. З'ясувалося, що цією компанією управляють росіяни", - резюмував П.Петренко.

Міністр не уточнив, до якої саме компанії буде подано позов, хоча в інтерв’ю виданню "Деловая столица", що вийшло 20 листопада, міністр називав відповідачем "Роснефть".

"Якщо нові господарі отримали майно, яке за рішенням ЄСПЛ було незаконно виведено з власності потерпілої компанії, і наша держава заплатила "Агрокомплексу" компенсацію, то "Роснефть" має тепер відшкодувати Україні ці гроші", - сказав тоді глава Мін'юсту.

Як повідомлялося, наприкінці 2016 року Антимонопольний комітет України погодив компанії Glusco Energy SA (Швейцарія) придбання понад 50% акцій Rosneft Management Company Ltd і Fargrade Ltd (обидві - Кіпр), на які були оформлені ПрАТ "ЛІНІК" (Лисичанський НПЗ, Луганська обл.) і мережа автозаправних станцій компанії "Роснефть" (РФ) в Україні.

За даними в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), на кінець третього кварталу цього року власником "ЛІНІК" усе ще залишалася Rosneft Management Company Limited.

ЄСПЛ визнав у 2011 році компанію "Агрокомплекс" постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити "Агрокомплексу" EUR27 млн справедливої компенсації, які й були перераховані у відведений судом дворічний термін.

У письмовому рішенні ЄСПЛ зазначалося, що "Агрокомплекс" проводив із російськими компаніями бартерні операції з обміну української харчової сировини на російську сиру нафту для подальшого продажу готових нафтопродуктів. Справа стосувалася процедури банкрутства періоду 1996-2004 рр., ініційованої заявником проти найбільшого нафтопереробного заводу в Україні у спробі відновити прострочені заборгованості.


Повністю інтерв'ю з міністром юстиції П.Петренком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.kiev.ua

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аналітики Raiffeisen з урахуванням передвиборчих розкладів очікують нову програму України з МВФ на $ 6-8 млрд до кінця 2019 р.

ФДМ очікує призначення радників із приватизації на найближчому засіданні Кабміну

Суди Нідерландів та Люксембургу відхилили апеляції "Газпрому" щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу

Верховний Суд відхилив скаргу "Укрзалізниці" на рішення про передання Промінвестбанком кредитних договорів з УЗ VR Global Partners

Мінінфраструктури оголосило конкурс із реконструкції старого й будівництва нового вантажного термінала в аеропорту "Бориспіль"

Україна знову закликає РФ до якнайшвидших переговорів про транзит газу на умовах ЄС - виконавчий директор "Нафтогазу"

Мінінфраструктури має намір незабаром оголосити тендер на проектування ЗПС у Дніпрі

Заступник глави МЗС України попереджає про ризики невиплати "Татнафті" $ 112 млн за рішенням міжнародного арбітражу

Данія надала перший дозвіл трубі Baltic Pipe, якою Польща хоче знизити залежність від "Газпрому"

НБУ прогнозує зниження облікової ставки до 8% до кінця 2021 року за базовим сценарієм

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА