Інтерфакс-Україна
15:09 08.12.2017

ЄС і Японія домовилися про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі

2 хв читати

Європейська комісія (ЄК) і Японія узгодили остаточний варіант двосторонньої угоди про вільну торгівлю, заявила член ЄК з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем на прес-конференції в Брюсселі у п'ятницю.

"Фактично ця торговельна угода є найбільшою з усіх, які ми коли-небудь узгоджували", - сказала С.Мальмстрем.

У результаті її укладення буде створено найбільшу зону вільної торгівлі у світі. Країни, на частку яких припадає близько 30% світового ВВП, ліквідують 99% наявних митних тарифів. Японія - друга з країн G7 після Канади, з якою єдина Європа досягає таких домовленостей.

"Світу надано зрозумілий сигнал про те, що ЄС і Японія прагнуть утримати світову економіку на шляху вільних, відкритих і справедливих ринків з ясними та прозорими правилами, які повністю дотримуються і підтримують наші цінності й допомагають у боротьбі зі спокусою протекціонізму", - йдеться в спільній заяві глави ЄК Жан-Клода Юнкера та прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

Незважаючи на оголошення, сторони не домовилися про захист інвестицій - останню перешкоду на шляху вільної торгівлі між ними. Обговорення цього питання триватиме вже в новому році, пише Politico.

"Ми домовилися, що нам потрібно ще трохи часу, щоб зрозуміти, як рухатися далі", - сказала з цього приводу С.Мальмстрем.

ЄС наполягає на застосуванні нової системи інвестиційних судів для вирішення спорів (ICS), Японія віддає перевагу більш традиційній схемі врегулювання спорів між інвесторами та державою (ISDS). Цей механізм використовується в тих випадках, коли іноземні держави націоналізують майно інвесторів, ухвалюють закони, що порушують міжнародні торговельні угоди, або упереджено ставляться до компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд США підтримує план Іраку передати "Західну Курну -2" від ЛУКОЙЛу американському оператору

Кількість платників податків у "Клубі білого бізнесу" зросла на 7% - ДПС

Держбюджет-2026 передбачає 16,1 млрд грн фінансування культурної сфери

IFC вперше має намір інвестувати в капітал українських страхових компаній-голова НБУ

Нардеп Гурін: Підняття зарплат військовим має відбутися за рахунок детінізації зарплат та "агресивних" заходів

Експорт українського пшеничного борошна за 5 міс.-2025/26 МР скоротився на 11%

Кабмін скасував 72-годинну перевірку для бронювання, воно здійснюватиметься швидше – Мінекономіки

Держава в 2026р. спрямує на агрострахування 60 млн грн - Мінекономіки

Українці відсутні серед претендентів на бізнес-омбудсмена – рекрутер

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА