Інтерфакс-Україна
19:55 08.12.2017

Зростання цін виробників в Україні в листопаді сповільнилося до 1,8%, у річному вимірі - до 18,4%

2 хв читати
Зростання цін виробників в Україні в листопаді сповільнилося до 1,8%, у річному вимірі - до 18,4%

Зростання цін виробників промислової продукції України в листопаді сповільнилося до 1,8% з 2,3% у жовтні, повідомила Державна служба статистики (Держстат) у п'ятницю.

Держстат вказує, в річному вимірі (до аналогічного місяця 2016 року) ціни виробників в листопаді зросли на 18,4%, тоді як місяцем раніше зростання становило 18,8%.

Загалом за 11 місяців 2017 року ціни виробників України зросли на 27,5% (у січні-жовтні - 28,6%), уточнив Держстат.

У добувній промисловості та розробці кар'єрів у листопаді ціни зросли на 8,9%, зокрема, у видобутку металевих руд - на 14,1%, сирої нафти - на 10,3%, кам'яного вугілля - на 8,7%, каменю, піску і глини - на 2,7%, природного газу - на 0,6%.

У переробній промисловості продукція подорожчала на 1,0%, зокрема у виробництві коксу і коксу - на 5,0%, хімічних речовин і хімічної продукції - на 2,2%, основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів; гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції - на 0,7%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, окрім машин і обладнання - на 0,6%. Водночас у виробництві продуктів нафтопереробки зафіксовано зниження цін на 0,9%.

У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів зростання цін становило 1,1%. При цьому у виробництві цукру продукція подорожчала на 5,5%, молочних продуктів - на 3,3%, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів - на 1,5%, переробленні та консервуванні фруктів і овочів - на 0,8%, виробництві напоїв - на 0,9%, м'яса і м'ясних продуктів - на 0,7%.

У постачанні електроенергії, газу та кондиціонованого повітря ціни зросли на 0,8%, зокрема на електроенергію - на 0,8%, теплоенергію - на 0,6%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА