Інтерфакс-Україна
10:37 12.12.2017

Коболєв у США закликав адміністрацію Трампа і Конгрес розглянути більш активні кроки для протидії "Північному потоку-2"

2 хв читати
Коболєв у США закликав адміністрацію Трампа і Конгрес розглянути більш активні кроки для протидії "Північному потоку-2"

 Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв минулого тижня під час поїздки до США зустрівся у Вашингтоні з представниками адміністрації президента Дональда Трампа і членами американського Конгресу і обговорив з американською стороною перспективи поставок газу до Європи та збереження українського транзиту.

"Коболєв подякував адміністрації Трампа і Конгрес США за їхню безкомпромісну позицію щодо Північного потоку-2 і закликав американську сторону розглянути більш активні кроки для протидії російському обхідному газопроводу", - повідомляє у вівторок вранці прес-служба "Нафтогазу України".

Під час поїздки до США голова правління НАК зустрівся з представниками Ради національної безпеки, офісу віце-президента, Державного департаменту, Міністерства енергетики, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства фінансів і Конгресу.

Спілкуючись з старшим членом сенатського підкомітету зі зв'язків із Європою сенатором Крісом Мерфі (Демократична партія, Коннектикут), А.Коболєв сказав: "Північний потік-2 не лише підірве українську економіку і дозволить Росії шантажувати країни Центральної і Східної Європи, а й усуне єдиний фактор, що тепер змушує Росію підтримувати хоча б якусь стабільність на сході України. Зараз Росії потрібен транзитний маршрут через Україну, щоб заробляти на продажу газу на європейському ринку. Однак якщо Північний потік-2 побудують, українська газотранспортна система більше не буде стримувальним фактором. За таких умов Москва зможе розгорнути повномасштабну війну на сході України. Сполучені Штати не повинні цього допустити".

Цю ж позицію голова правління "Нафтогазу України" озвучив і під час зустрічі з сенатором Роджером Вікері (Республіканська партія, Міссісіпі), головою Комісії з безпеки і співпраці в Європі, також відомої як Гельсінська комісія США.

У розмові з Р.Вікером А.Коболєв зазначив: "Блокування Північного потоку-2 є спільним інтересом Сполучених Штатів і України. Нафтогаз бореться, щоб зупинити цей небезпечний проект, що може посилити залежність європейських союзників Америки від Росії і зробити їх більш схильними до російському впливу. Однак Росія має багато західних партнерів у цьому проекті. Нафтогаз не може зупинити Північний потік-2 самостійно. Нам потрібна підтримка Сполучених Штатів. Нам важливо, щоб Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, що не готові допустити зростання залежності Європи від Росії".

Як інформують у прес-службі НАК, свій візит до Вашингтона голова правління "Нафтогазу України" завершив відвідуванням Атлантичної ради, провідного аналітичного центру США, де він підсумував: "Ми впевнені, що спільними зусиллями Сполучені Штати і зацікавлені сторони в Європі можуть зупинити Північний потік -2 і захистити спільні інтереси".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА