13:13 15.12.2017

НБУ підтверджує можливість рефінансування ПриватБанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in

2 хв читати
НБУ підтверджує можливість рефінансування ПриватБанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in

Національний банк України (НБУ) підтверджує можливість рефінансування ПриватБанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in, повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

"За поточної ситуації ПриватБанку не потрібно рефінансування ... Але якщо говорити в контексті судів, то звичайно в такому випадку воно може йому знадобитися", - сказала вона під час "круглого стала" на тему: "Націоналізація банків: світовий досвід та українські реалії", організованого Незалежною асоціацією банків України (НАБУ) в Києві в п'ятницю.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

У рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

І.Суркіс і його брат Г.Суркіс, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ. Майже всі позови подано до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком.

Іншими позивачами, зокрема, виступають батько Ігоря і Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г.Суркіса), Марина Суркіс (дочка І.Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб "Динамо" (І.Суркіс - президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів та постановив стягнути з ПриватБанку кошти в сумі 1,05 млрд грн, $ 266,2 тис., а також EUR7,8 тис.

У свою чергу КААС 6 листопада відхилив апеляційну скаргу на рішення першої інстанції.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції. Дату розгляду скарги ще не призначено.

Водночас Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь І.Суркіса, Р.Суркіса, С.Суркіс, М.Суркіс і П.Ковалик. Наразі провадження перебувають у статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, в системі не уточнюються.

ПриватБанк допускає необхідність залучення рефінансування НБУ для відшкодування коштів за позовами Суркісів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА