20:13 20.12.2017

Зростання ВВП України в 2017 році може бути дещо нижчим від прогнозу в 2,2% через урожай

2 хв читати
Зростання ВВП України в 2017 році може бути дещо нижчим від прогнозу в 2,2% через урожай

Національний банк України заявляє про посилення ризиків того, що зростання реального ВВП за підсумками 2017 може виявитися трохи нижчим від 2,2% - прогнозу, зробленого центробанком в жовтні цього року.

"З огляду на більш низький, ніж очікувалося, урожай пізніх зернових та технічних культур, а також високу базу порівняння минулого року, спад в сільському господарстві в IV кварталі 2017 може бути більш істотним, ніж прогнозувалося", - пояснює НБУ в релізі в середу.

Центробанк вказує, що зроблена напередодні Держстатом уточнена оцінка зростання ВВП України в третьому кварталі 2017 року до третього кварталу 2016 року на рівні 2,1% відповідає жовтневій оцінці НБУ.

Регулятор вказує, що основним драйвером зростання ВВП очікувано виступав внутрішній попит.

"Значна роль внутрішнього інвестиційного та споживчого попиту в зростанні економіки збережеться і надалі, враховуючи високі ділові очікування підприємств і прискорення зростання реальних заробітних плат", - ідеться в повідомленні Нацбанку.

На його думку, загалом сприятливою залишається кон'юнктура на зовнішніх ринках, що знаходить відображення як в динаміці світових цін на сировинні товари, так і високих темпах економічного зростання країн - основних торгових партнерів України.

Як повідомлялося, зростання ВВП України в третьому кварталі 2017 року до аналогічного періоду 2016 року становило 2,1% порівняно з 2,3% у другому кварталі та 2,5% - в першому кварталі 2017 року.

Уряд під час перегляду проекту держбюджету-2017 на початку літа цього року погіршив прогноз зростання реального ВВП з 3% до 1,8% через припинення відносин з підприємствами на неконтрольованої території на Донбасі, лише під кінець року поліпшивши його до 2%.

НБУ в липні поточного року також погіршив прогноз зростання ВВП країни в 2017 році до 1,6% з 1,9%, а в кінці жовтня підвищив його до 2,2%.

У минулому році українська економіка зросла на 2,3%. Уряд України в 2018 році очікує зростання ВВП на 3%, Нацбанк - на 3,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд затвердив порядок встановлення спецумов імпорту харчових продуктів і кормів

Профільний комітет ВР схвалив законопроект про обмеження експорту-імпорту е/е і пріоритет "зеленим" із потужністю до 150 МВт

Уряд доручив "Укрзалізниці", "Укрпошті" і "Нафтогазу" знайти і продати або здати в оренду надлишкове майно

Мінекономіки може представити оновлений макропрогноз наступного тижня - Гончарук

"Укрзалізниця" у 2020 році планує забезпечити доступ до Wi-Fi в "Інтерсіті"

"Нафтогаз" знизить у жовтні ціну на газ для населення ще на 4,9%

"Укрзалізниця" планує до 2020 року запустити новий потяг українського виробництва на маршруті до аеропорту "Бориспіль"

"Корум Україна" оскаржить у суді рішення АМКУ про штраф в 53 млн грн за торги "Львіввугілля"

Мінфіну вдалося знизити ставки з ОВДП ще на 0,1-0,4 п.п.

АМКУ за торги "Львіввугілля" оштрафував "Корум" на 53 млн грн і НВК "Гірські машини" на 3,3 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА