Інтерфакс-Україна
13:31 21.12.2017

Україна в 2018 р. планує збільшити частку в закупівлях ядерного палива у Westinghouse до 55%

2 хв читати
Україна в 2018 р. планує збільшити частку в закупівлях ядерного палива у Westinghouse до 55%

Україна в 2018 році планує збільшити частку закупівель ядерного палива у Westinghouse для своїх атомних електростанцій з 40% до 55%, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Якщо на сьогоднішні 60% постачають росіяни, 40% - Westinghouse, то вже буквально наступного року ми вийдемо в пропорцію 55 на 45 на користь американської компанії, і це дозволить нам не залежати від одного постачальника", - сказав він на підсумковій прес-конференції в Києві в четвер.

Міністр також нагадав про реалізацію проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), завдяки якому країна не буде щорічно платити Росії $200 млн.

Як повідомлялося, Україна в січні-жовтні 2017 року закупила ядерне паливо (ЯП) на загальну суму $381 млн 176,7 тис. Для українських АЕС було закуплено паливо російського виробництва на $244 млн 312,2 тис., шведського виробництва - на $136 млн 864,5 тис.

Таким чином, частка закупівель Україною ядерного палива за 10 місяців 2017 року в "ТВЕЛ" (РФ) в грошовому еквіваленті становила 64,09%, у Westinghouse (Швеція) - 35,91%.

Раніше президент і CEO Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьєррес в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що в 2017 році компанія збільшить поставки ядерного палива на адресу НАЕК "Енергоатому" до шести партій. Планується, що за шість завантажень буде поставлятися до 2020 року.

Оператором всіх чотирьох чинних АЕС України є держпідприємство "НАЕК" Енергоатом ", яке купує ядерне паливо за угодами з компаніями "ТВЕЛ" (РФ) і Westinghouse Electric Sweden (Швеція).

"Енергоатом" експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати держбюджету від тінізації ринку кави сягають 1 млрд грн - Гетманцев

Кабмін оновив правила формування ціни будівництва під час війни

Господарський суд Києва відкрив провадження у справі про банкрутство ексвласника ТОК Gulliver "Три О"

Втрати держбюджету від тінізації ринку кави сягають 1 млрд грн - Гетманцев

Прем’єрка України разом з МВФ сподівається на прийняття держбюджету-2026 до 2 грудня

Темпи приросту реального ВВП України у жовтні сповільнились до 0,5% — оцінка ІЕД

"Енергоатом" від початку року сплатив 132 млрд грн за послугу ПСО й покрив 100% її вартості за січень-жовтень

Кабмін очікує відставки від всіх членів НКРЕКП – віцепрем’єр Качка

Качка: Головне завдання - забезпечити, щоб наглядові ради енергокомпаній були проактивними в плані контролю над менеджментом

NovaPay додав функцію замовлення готівки у відділення "Нової пошти" через застосунок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА