Інтерфакс-Україна
14:12 21.12.2017

Насалик виступає за будівництво нового НПЗ в Україні за допомогою Ірану

2 хв читати
Насалик виступає за будівництво нового НПЗ в Україні за допомогою Ірану

Нестабільна цінова ситуація на ринку нафтопродуктів України пов'язана із залежністю від імпорту: різким зниженням внутрішнього виробництва і браком сучасних вітчизняних нафтопереробних потужностей, вважає міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Глибоко переконаний: в нашій державі необхідно або на базі державно-приватного партнерства, або навіть це буде фінансування держави з інвесторами, будівництво НПЗ з виходом не менше 94-95% (світлих нафтопродуктів - ІФ)", - заявив він на підсумковій прес-конференції в Києві в четвер.

Міністр нагадав, що в 2016 році досяг домовленості під час візиту до Ірану: якщо такий завод буде будуватися, то "Іран готує і також взяти участь у фінансуванні, повністю забезпечити ресурсом, причому зі значною знижкою від тих параметрів, які існують на загальному ринку" .

І.Насалик нагадав, що до 2006 року в Україні працювали всі шість НПЗ. Частка українських світлих нафтопродуктів на ринку становила 92%, імпортувалося всього лише 8% високооктанових бензинів. За його словами, змінена політика акцизів і "схеми Курченка" призвели до того, що ситуація стала "дзеркальною": на частку єдиного робочого Кременчуцького НПЗ зараз припадає тільки 12% ринку.

За даними Держстату на 11 грудня 2017 року, середня ціна на бензин А-95 досягла 28,06 грн за літр, збільшившись за рік на 20,8%, тоді як дизельне паливо в середньому подорожчало на 25,7% - до 20,54%. Зростання цін поки що триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА