16:20 21.12.2017

"Енергоатом" підписав кредитну угоду з OPIC та CSSPT про надання $250 млн на будівництво ЦСВЯП

2 хв читати
"Енергоатом" підписав кредитну угоду з OPIC та CSSPT про надання $250 млн на будівництво ЦСВЯП

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом", фінансова установа уряду США Overseas Private Investment Corporation (OPIC) та Central Storage Safety Project Trust (CSSPT, обоє - США) підписали кредитну угоду на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів України, OPIC застрахує політичні ризики (BOC Coverage) за залучуваним НАЕК кредитом, у свою чергу держава гарантує виконання боргових зобов'язань "Енергоатома" за 20-річним амортизаційним кредитом.

Кошти підуть на постачання контейнерів для зберігання і транспортування відпрацьованого ядерного палива та іншого обладнання, яке буде надано американською компанією Holtec International.

"Україна не буде витрачати близько $200 млн щороку на вивезення відпрацьованого ядерного палива до Російської Федерації, а безпечно зберігатиме цінні ядерні матеріали у себе до тих часів, коли їхня переробка стане економічно і енергетично максимально ефективною", - зазначають у Мінфіні.

Як повідомлялося, в січні 2015 року "Енергоатом" підписав із Holtec International (США) договір на розробку і впровадження модифікації технологій поводження з ВЯП вартістю майже $300 млн.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що Holtec постачатиме спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані і на блоках АЕС, і під час перевезення ВЯП з АЕС до ЦСВЯП, а також у самому сховищі.

Спорудження ЦСВЯП дасть змогу "Енергоатому" значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням із ВЯП, яке нині переважно вивозять на тимчасове зберігання до РФ. ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу (СХВЯП), введеному в експлуатацію в 2001 році.

Будівництво здійснюватиметься на 18,2 га (з площею промислової ділянки 11,7 га) і розраховане на 458 контейнерів HI-STORM на 16,529 тис. відпрацьованих тепловидільних збірок, з яких 388 контейнерів на 12,01 тис. збірок - для реакторів типу ВВЕР-1000 і 70 контейнерів на 4,519 тис. збірок ВВЕР- 440.

"Енергоатом" нині фінансує роботи з ЦСВЯП за рахунок передбачених НКРЕКП коштів у тарифі компанії на відпуск електроенергії.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА