Інтерфакс-Україна
16:20 21.12.2017

"Енергоатом" підписав кредитну угоду з OPIC та CSSPT про надання $250 млн на будівництво ЦСВЯП

2 хв читати
"Енергоатом" підписав кредитну угоду з OPIC та CSSPT про надання $250 млн на будівництво ЦСВЯП

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом", фінансова установа уряду США Overseas Private Investment Corporation (OPIC) та Central Storage Safety Project Trust (CSSPT, обоє - США) підписали кредитну угоду на будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Згідно з повідомленням Міністерства фінансів України, OPIC застрахує політичні ризики (BOC Coverage) за залучуваним НАЕК кредитом, у свою чергу держава гарантує виконання боргових зобов'язань "Енергоатома" за 20-річним амортизаційним кредитом.

Кошти підуть на постачання контейнерів для зберігання і транспортування відпрацьованого ядерного палива та іншого обладнання, яке буде надано американською компанією Holtec International.

"Україна не буде витрачати близько $200 млн щороку на вивезення відпрацьованого ядерного палива до Російської Федерації, а безпечно зберігатиме цінні ядерні матеріали у себе до тих часів, коли їхня переробка стане економічно і енергетично максимально ефективною", - зазначають у Мінфіні.

Як повідомлялося, в січні 2015 року "Енергоатом" підписав із Holtec International (США) договір на розробку і впровадження модифікації технологій поводження з ВЯП вартістю майже $300 млн.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що Holtec постачатиме спеціальне обладнання для сухого зберігання ВЯП і його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані і на блоках АЕС, і під час перевезення ВЯП з АЕС до ЦСВЯП, а також у самому сховищі.

Спорудження ЦСВЯП дасть змогу "Енергоатому" значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням із ВЯП, яке нині переважно вивозять на тимчасове зберігання до РФ. ВЯП із шести енергоблоків ВВЕР-1000 Запорізької АЕС не вивозиться до РФ, а зберігається в пристанційному СВЯП сухого контейнерного типу (СХВЯП), введеному в експлуатацію в 2001 році.

Будівництво здійснюватиметься на 18,2 га (з площею промислової ділянки 11,7 га) і розраховане на 458 контейнерів HI-STORM на 16,529 тис. відпрацьованих тепловидільних збірок, з яких 388 контейнерів на 12,01 тис. збірок - для реакторів типу ВВЕР-1000 і 70 контейнерів на 4,519 тис. збірок ВВЕР- 440.

"Енергоатом" нині фінансує роботи з ЦСВЯП за рахунок передбачених НКРЕКП коштів у тарифі компанії на відпуск електроенергії.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА