Інтерфакс-Україна
13:54 11.01.2018

Для приборкання інфляції потрібно посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики - голова Ради НБУ

2 хв читати
Для приборкання інфляції потрібно посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики - голова Ради НБУ

Для зниження темпів інфляції потрібно посилення тактичної координації грошово-кредитної та бюджетної політики, вважає глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин.

"Одночасно передбачається необхідність подальшого посилення координації державної політики і різних органів державної влади у подоланні інфляції. Зокрема, факт здійснення значних обсягів бюджетних витрат у грудні, відповідно" переливання "гривні з казначейського рахунку в Національному банку на грошово-кредитний ринок, продемонстрував необхідність жорсткої тактичної координації грошово-кредитної (монетарної) і бюджетної політики", - написав Б.Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За його оцінкою, для зниження інфляції також необхідна координація діяльності НБУ, Кабміну і Антимонопольного комітету України (АМКУ), однак АМКУ не досяг успіху в демонополізації ринків. "На середину 2017 року понад 40% ринків у нашій країні були монополізовані, 11% ринків працювали в умовах адміністративної або природної монополії. Монополії і олігополії склалися у ПЕК (65%), у сфері транспорту і зв'язку (82%). Монополісти зловживають своїм становищем, застосовують інструменти, що надають можливість максимізувати прибуток шляхом завищення цін і тарифів. Це позначається на інфляції", - написав Б.Данилишин, відзначивши при цьому необхідність проведення політики, спрямованої на збільшення конкуренції, реформування житлово- комунальної сфери з метою запобігання зростанню тарифів, які не залежать від підвищенням якості послуг, структурну перебудову економіки з метою зниження її залежності від зовнішніх ринків.

За його оцінкою, скасування Кабінетом Міністрів державного регулювання цін на продовольчі товари з 1 липня 2017 року призвело до зростання інфляції в умовах монополізованої економіки.

"Аналізуючи наслідки рішення уряду про скасування регулювання цін на продукти харчування, вважаю його передчасним, оскільки в умовах монополізованої економіки України воно призвело до підвищення темпів інфляції. Вважаю за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням, на яке наразі ринок чинить дуже односторонній специфічний вплив", - зазначив Б. Данилишин.

ОСТАННЄ

"Укргідроенерго" планує встановити за кошти Світового банку 197 МВт акумуляторних батарей і 35,9 МВт СЕС

МХП у 2024р. збільшив чистий прибуток на 1,4%, EBITDA - на 27% за зростання виручки на 0,8%

"Нафтогаз" спрямує EUR270 млн кредиту ЄБРР та EUR140 млн гранту Норвегії на закупівлю 1 млрд куб. м газу

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА