13:24 18.01.2018

ЄБРР у можливому новому кредиті "Нафтогазу" збереже умову закупівлі газу на заході під час відсутності конкуренції на сході

2 хв читати
ЄБРР у можливому новому кредиті "Нафтогазу" збереже умову закупівлі газу на заході під час відсутності конкуренції на сході

НАК "Нафтогаз України", у разі отримання чергового кредиту Європейського банку реконструкції розвитку (ЄБРР), навіть після відновлення закупівель у "Газпрому" після Стокгольмського арбітражу, зможе закуповувати газ за кошти кредиту лише на західному кордоні, де присутня конкуренція, зазначив управляючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж (Francis Malige).

"На східному кордоні є лише один постачальник. Ніхто не має доступу до трубопроводу. На заході у всіх є доступ до трубопроводу, тому що це вільний ринок, організований відповідно до (вимог - ІФ) ЄС, тому "Нафтогаз" може фактично організувати тендер, оскільки існує конкуренція між різними постачальниками", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Як зазначив Ф.Маліж, походження газу не має значення - російський він чи з будь-якого іншого регіону, якщо в процесі закупівлі не буде конкуренції.

Коментуючи поточну фінансову співпрацю з "Нафтогазом", представник ЄБРР нагадав, що кредитна лінія є трирічною і має бути погашена в цьому році. За його словами, можливість відкриття нової такої кредитної лінії залежить від відносин НАК із урядом України, подальшого прогресу в сфері корпоративного управління.

При цьому Ф.Маліж вказав, що одного лише формування наглядової ради з більшістю незалежних членів недостатньо, як недостатньо і правильних дій самого "Нафтогазу" в сфері корпоративного управління.

"Акціонер також відіграє дуже важливу роль", - наголосив управлючий директор ЄБРР.

Кредитну лінія ЄБРР у розмірі $300 млн було відкрито в жовтні 2015 року та призначено для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в "Нафтогазі".

Позика ЄБРР була поновлюваним кредитом на три роки. Протягом цього терміну "Нафтогаз" міг погашати і знову обирати засоби в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

Глава правління НАК Андрій Коболєв нещодавно заявив, що через невиконання Україною низки зафіксованих у контракті умов "Нафтогаз" вже позбувся опції на автоматичне продовження цієї лінії.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Трибунал у Гаазі провів слухання в рамках позову групи "Нафтогаз" до РФ щодо захоплених у Криму активів

Україна не імпортує газ із РФ уже 900 днів

"Нафтогаз" очікує в I кв. 2019 року рішення Гаазького арбітражу стосовно позову до РФ про захоплені у Криму активи

"Нафтогаз" скасував тендер на супровід анбандлінгу через неможливість переоформлення угоди на транзит

Підприємства "Нафтогазу України" за 4 міс. сплатили до держбюджету 43 млрд грн

Суд ЄС відхилив позов "Нафтогазу" щодо Opal

"Нафтогаз" у 2017 р. виплатив своєму керівництву і наглядовій раді 204 млн грн

"Нафтогаз" у 2017 р. виплатив своєму керівництву і наглядовій раді 204 млн грн

"Нафтогаз" очікує рішення Лондонського суду за акціонерною угодою з "Укрнафтою" найближчим часом

Координаційний центр при Кабміні у травні має намір розглянути питання анбандлінгу "Нафтогазу" й тарифоутворення на газ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА