11:25 19.01.2018

Україна провадить переговори з Латвією та Естонією про вирішення питання з включенням цих країн до списку офшорних зон

2 хв читати
Україна провадить переговори з Латвією та Естонією про вирішення питання з включенням цих країн до списку офшорних зон

 Україна провадить переговори на рівні послів та міністерств фінансів з огляду на рішення українського уряду включити Естонію та Латвію до списку офшорних зон, повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Так, таке рішення було прийняте, і у нас була вже розмова з послами Естонії та Латвії. Це пов'язано з тим, що у двох цих країнах - в Естонії вже кілька років, а в Латвії з 1 січня цього року впроваджено механізм оподаткування прибутку на виведений капітал. Мається на увазі, що прибуток не оподатковується, доки він не розподіляється у вигляді дивідендів, наприклад. Проте у нас є вимоги законодавства... є певний конфлікт із законом. Але це не конфлікт із дружніми державами", - сказав міністр, відповідаючи в парламенті на запитання народного депутата Олександра Кодоли ("Народний фронт").

Він зазначив, що Мінфін працює над вирішенням цього питання з урахуванням того, що Україна має намір запустити модель податку на виведений капітал у 2019 році.

"Ми на контакті і з посольствами, і з міністерствами фінансів цих країн", - зазначив він.

"Здійснюється робота на рівні посольства і на рівні міністрів фінансів цих країн", - підтвердив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Як повідомлялося, уряд України наприкінці 2017 року включив Естонію, Латвію, Іран, Кубу, Лаос, Ліван, Мальту, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузію та Угорщину до переліку країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю у рамках адміністрування закону про трансфертне ціноутворення (ТЦУ). До нього також увійшли Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Маврикій, незалежна держава Самоа. Загальна кількість країн збільшилася із 65 до 85.

За словами посла Естонії в Україні Герта Антсу, офіційна причина включення до списку полягає в тому, що Україна через звільнення реінвестованого прибутку від податку (згідно з податком, що діє в Естонії, на виведений капітал) розглядає естонську ставку податку на прибуток як нульову. Водночас в Естонії прибуток оподатковується під час вилучення дивідендів, і система не дозволяє уникнути оподаткування. "Тому ми вважаємо, що опинилися в списку помилково", - сказав він.

Г.Антсу зазначав, що рішення стосується всіх підприємців, що здійснюють експорт в Україну. Позаминулого року таких фірм було 402.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна увійде наступного опалювального сезону з запасами в ПСГ не менше 13 млрд куб. м – голова Нафтогазу

Шмигаль доручив затвердити графіки ремонтів енергооб'єктів і кроки щодо посилення їх захисту до початку опалювального сезону 2024/25 років

США виділять понад $190 млн на підтримку енергосектору України протягом п'яти років

Рада викликала керівника БЕБ

"Укренерго" обмежить промспоживачів і бізнес із 18:00 до 23:00, не виключає можливості аварійних відключень населення

Енергетики повернули світло понад 50 тис. абонентам, відключеним унаслідок повітряної атаки РФ уранці середи - Міненерго

Кабмін створив штаб підготовки до опалювального сезону

Кабмін змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: Хто зможе не платити

Кабмін пропонує ВР ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Кількість вакансій на ринку праці зросла до нового рекорду з початку війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА