08:20 25.01.2018

Глава МВФ закликає Україну скористатися хорошою зовнішньою кон'юнктурою для прискорення реформ

2 хв читати
Глава МВФ закликає Україну скористатися хорошою зовнішньою кон'юнктурою для прискорення реформ

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард назвала позитивною і конструктивною зустріч із президентом України Петром Порошенком та його командою в Давосі в середу, підтвердивши готовність продовжити підтримку країни і закликавши скористатися хорошою зовнішньою кон'юнктурою для прискорення реформ.

"Я знову підтвердила, що МВФ готовий продовжувати підтримувати Україну разом із іншими міжнародними партнерами в її зусиллях щодо реформування. Я також наголосила, що Україні слід скористатися сприятливим зовнішнім середовищем для прискорення реформ і переходу до більш сильного росту, необхідного для стійкого поліпшення життєвого рівня населення", - процитовано в релізі МВФ слова К.Лагард.

Директор-розпорядник МВФ також привітав висунення президентом України кандидатури (першого заступника глави НБУ Якова Смолія - ІФ) для призначення незалежного і постійного голови Національного банку України, зазначається в релізі.

Згідно з ним, на зустрічі сторони також обговорили останні економічні події і перспективи України, а також реалізацію заходів, що відкриють шлях для завершення тривалого чергового перегляду програми розширеного фінансування EFF, який повинен відкрити відновлення фінансування в рамках цієї програми.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою у $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

В рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Минулого тижня Київ виконав одну з умов перегляду - було ухвалено новий закон про приватизацію. Крім того П.Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Я.Смолія на посаду глави НБУ, яка фактично була вакантною з весни минулого року, коли нинішня глава Валерія Гонтарева подала у відставку.

Нацбанк раніше повідомляв, що в 2018 році очікує надходження двох траншів МВФ на загальну суму $3-3,5 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА