Інтерфакс-Україна
12:37 25.01.2018

Україна готова до переговорів щодо транзиту газу з РФ після Стокгольмського арбітражу - Коболєв

2 хв читати
Україна готова до переговорів щодо транзиту газу з РФ після Стокгольмського арбітражу - Коболєв

Україна готова обговорювати майбутнє транзиту російського газу через Україну після рішення Стокгольмського арбітражу, повідомив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах "Українського сніданку" в Давосі, організованого Фондом Віктора Пінчука.

Глава НАК припускає, що переговори від української сторони візьме на себе уряд і міністерство енергетики та вугільної промисловості.

"Нафтогаз" готовий, але є нюанс. Цими переговорами хоче займатися уряд. Тому є ймовірність, що на переговори з транзиту поїдуть Кістіон (Володимир, віце-прем'єр) з Насаликом (Ігор, міністр енергетики та вугільної промисловості)", - сказав він.

Раніше єврокомісар з енергетики Марош Шефчович запросив Київ і Москву разом обговорити майбутнє транзиту російського газу через Україну після рішення Стокгольмського арбітражу.

За його словами, стабільні поставки 94 млрд куб. м газу російського газу через Україну в 2017 році свідчать про важливість цього транзитного напрямку і в майбутньому.

"Це, я думаю, цілком можна вважати досягненням, і величезні обсяги газу означають, що дане транзитне напрямок дуже важливо для "Газпрому" як постачальника, для України як транзитера і для Євросоюзу - як споживача. І я буду обговорювати з ним те, як ми будемо працювати після винесення рішення Стокгольмського арбітражу, щоб створити конструктивну атмосферу, аби переконатися, що цей транзитний маршрут залишиться важливим маршрутом поставок в Європу, якого вистачить до 2019 року ", - зазначив М.Шефчович.

Як повідомлялося, рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на транзит очікується в лютому 2018 року. "Нафтогаз" хоче витребувати від "Газпрому" близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу і можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" діє на період 2009-2019 рр.

Україна в 2017 році збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 13,7% (на 11,257 млрд куб. м) порівняно з 2016 роком - до 93 млрд 457,1 млн куб. м. Зокрема транзит газу через Україну до Європи за 2017 рік становив 90 млрд 749,2 млн куб. м, до Молдови - 2 млрд 707,9 млн куб. м.

ОСТАННЄ

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА