Інтерфакс-Україна
15:49 25.01.2018

НБУ ще не обговорював з МВФ нову програму, чекає з Мінфіном слушного часу

2 хв читати
НБУ ще не обговорював з МВФ нову програму, чекає з Мінфіном слушного часу

Національний банк України (НБУ) ще не обговорював з Міжнародним валютним фондом (МВФ) питання відкриття для країни нової програми співпраці, повідомив в.о. глави центробанку Яків Смолій.

"Ми ще не починали переговори, але вже думаємо про те, коли це можливо, і на раді з Міністерством фінансів будемо ініціювати такі переговори з МВФ", - сказав він під час монетарного брифінгу в Києві в четвер.

Як пояснив Я.Смолій, нова програма співпраці з МВФ потрібна Україні з огляду на майбутні пікові виплати з обслуговування зовнішнього боргу в 2019-2020 рр., тоді як чинна програма завершується в першому кварталі 2019 року.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, наявність нової програми важлива не тільки для підтримки платіжного балансу країни, а й для вкорінення проведених реформ.

"Роль МВФ, як бачимо, трансформується. Ми бачимо, що багато програм МВФ мають більш-менш стандартні умови і передбачають не тільки підтримку платіжного балансу, а й укорінення структурних реформ", - пояснив він.

Д.Сологуб додав, що наразі важливо акцентувати основну увагу і на виконанні чинної програми, в рамках якої Україна ще не отримала $8 млрд.

Як повідомлялося, відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише у середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

У рамках четвертого перегляду, що відкриває шлях для отримання п'ятого транша, МВФ ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно ухвалити законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Київ виконав одну з умов перегляду - було ухвалено новий закон про приватизацію. Крім того П.Порошенко вніс до Верховної Ради кандидатуру Я.Смолія на посаду глави НБУ, яка фактично була вакантною з весни минулого року, коли нинішня глава Валерія Гонтарева подала у відставку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

В Україні немає такої ціни на нерухомість, щоб це був добрий бізнес – бізнесмен Мішалов

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

Видача автобусних ліцензій у I пів.-2025 впала до 176 через наповнення ринку та жорсткіші умови видачі – ДСБТ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА