Інтерфакс-Україна
08:38 27.01.2018

Список країн з контролюванням контрагентами в рамках ТЦУ помилково вважати офшорним

4 хв читати
Список країн з контролюванням контрагентами в рамках ТЦУ помилково вважати офшорним

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що Україна не включала Естонію до списку офшорних зон - йдеться про перелік держав, операції з резидентами яких контролюються для цілей трансфертного ціноутворення.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Міністерства фінансів України, О.Данилюк 25 січня в Давосі обговорив з прем'єр-міністром Естонії Юрі Ратасом питання внесення Естонії до переліку країн, де податок на прибуток нижчий, ніж в Україні, або де запроваджено податок на виведений капітал, і господарські операції з резидентами яких визнаються Києвом контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

"Мова не йде про "список офшорів". Це перелік країн, операції з резидентами яких ми визнаємо контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. Прирівнювання цих двох спісків є помилковим", - цитує прес-служба міністра фінансів.

Мінфін також наголошує на важливості виконання зобов'язань в рамках BEPS (Base erosion and Profit Shifting, плану дій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування).

"Є різниця в податкових ставках і для того, щоб не допустити зловживань і ухилень від оподатковувань, ми контролюємо операції резидентів України з іншими країнами, де ці ставки нижче. Потрібно, щоб податки сплачувалися в країні, де вони формуються, тому необхідні додаткові механізми контролю. Це те, до чого ми прагнемо в рамках плану дій BEPS. Це також важливо для наповнення державного бюджету", - додав О. Данилюк.

Міністр фінансів також зазначив, що переговори ведуться також з Латвією, де також був введений податок на виведений капітал.

Окрім того, як повідомляє в п'ятницю прес-служба Кабміну, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів телефонну розмову з прем'єром Естонії Ю.Ратасом, під час якої проінформував про зміст прийнятої Кабінетом міністрів України в кінці грудня 2017 постанови №1045, якою затверджено перелік держав, операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

В.Гройсман підкреслив, що метою даного документа є запобігання як розмивання податкової бази, так і виведення прибутку з-під оподаткування, зокрема так, як це передбачено такими профільними міжнародними організаціями як ОЕСР.

Прем'єр-міністр зазначив, що дія зазначеного переліку поширюється виключно на резидентів України, які подають звіт про контрольовані операції до податкових органів України, а Державна фіскальна служба відповідно до поданих звітів визначатиме ризиковані операції, що підлягають додатковому контролю за системою виявлення ризиків, як це діє у всьому світі.

У повідомленні Кабміну наголошується, що Естонія була включена до переліку як країна, в якій ставка нерозподіленого прибутку становить 0%, що може використовуватися резидентами України для розмиття податкової бази і ухилення від сплати податку на прибуток в Україні.

Разом з тим в повідомленні наголошується, що вказаний перелік не є переліком офшорних зон.

"Естонська сторона була також проінформована, що НБУ не приймав ніяких рішень про включення Естонії в список офшорних територій. Щоб уникнути можливого непорозуміння в проведенні розрахунків господарюючих суб'єктів, 24 січня 2018 року НБУ направив в українські банківські установи директивний лист з роз'ясненням про відсутність законодавчих підстав застосовувати поглиблений аналіз естонських компаній", - сказано в повідомленні.

За підсумками бесіди прем'єр-міністри України та Естонії домовилися доручити міністерствам фінансів двох країн спільно з податковими органами налагодити взаємодію і провести в разі потреби консультації, під час яких врегулювати можливі непорозуміння.

Як повідомлялося, уряд України в кінці 2017 року включив Естонію, Латвію, Іран, Кубу, Лаос, Ліван, Мальту, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузію і Угорщину до переліку країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю в рамках адміністрування закону про трансферне ціноутворення (ТЦО). До нього також увійшли Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Маврикій, незалежна держава Самоа. Загальна кількість країн збільшилася з 65 до 85.

За словами посла Естонії в Україні Герта Антса, офіційна причина включення до списку полягає в тому, що Україна через звільнення реінвестованого прибутку від податку (згідно з чинним в Естонії податком на виведений капітал) розглядає естонську ставку податку на прибуток як нульову. У той же час в Естонії прибуток оподатковується при вилученні дивідендів, і система не дозволяє уникнути оподаткування. "Тому ми вважаємо, що опинилися в списку помилково", - сказав він.

Г.Антс відзначав, що рішення стосується всіх підприємців, що займаються експортом в Україну. У позаминулому році таких фірм було 402.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА