"Vodafone Україна" не планує масово впроваджувати 4G-зв’язок у діапазоні 2600 МГц і зосередиться на перспективніших частотах

Мобільний оператор компанія "Vodafone Україна" вважає діапазон у 1800 МГц цікавішим із погляду впровадження мобільного зв'язку нового покоління, сказав директор з корпоративного управління "Vodafone Україна" Олег Проживальський журналістам за підсумками проведеного тендера на ліцензії 4G-зв’язку в діапазоні 2600 МГц.
"Але масово і скрізь ми його (4G-зв’язок у діапазоні 2600 МГц - ІФ) впроваджувати не будемо. І, виходячи з позиції сьогоднішнього дня, я не бачу гострої потреби витрачати великі гроші за цей діапазон", - пояснив він, зазначивши, що діапазон у 1800 МГц цікавіший компанії з погляду впровадження мобільного зв'язку нового покоління.
У свою чергу генеральний директор "Vodafone Україна" Ольга Устинова заявила, що технічно оператор уже готовий до включення мобільного зв'язку четвертого покоління і готовий запустити його в отриманому на тендері діапазоні після одержання ліцензії. Наприкінці березня - на початку квітня заплановані перші запуски 4G, які розпочнуться у великих містах.
"Нашим стратегічним завданням було отримати крайній, найбільш "чистий" діапазон, який не конфліктує з іншими користувачами, зокрема військовими. Ми задоволені результатами торгів, адже отримали суцільну смугу в 10 МГц, якої нам буде досить для забезпечення місткості та безперешкодного будівництва мереж у всіх обласних центрах, зокрема Житомирі та Запоріжжі, де є обмеження в інших лотах", - описала вона плани компанії.
Повноцінне покриття оператор зможе розгорнути в липні, після отримання ліцензії в діапазоні 1800 МГц, призначеному для забезпечення широкого покриття.
Коментуючи те, що "Vodafone Україна" отримала на тендері найменшу кількість спектра - два лоти сумарно на 20 МГц за 631 млн грн, - О.Проживальський зазначив, що це не є проблемою для оператора.
"Ми не вбачаємо небезпеки в тому, що наших абонентів хтось кудись переманить", - зазначив він.
О.Проживальський на назвав необхідну суму інвестицій для впровадження 4G-зв’язку, проте зазначив, що очікувана швидкість 4G-інтернету буде на порядок вищою за швидкість 3G - від 100 до щонайменше 10 мегабіт/секунду. Він також зауважив, що ціни на 4G-зв’язок будуть вищі, ніж на зв'язок третього покоління.
Директор із корпоративного управління "Vodafone Україна" також прокоментував питання зацікавленості операторів у роботі із так званим цифровим дивідендом (частоти спектра 790-862 МГц).
"Ми розраховуємо, що, десь за два-три роки, наш регулятор, наша державна влада звільнить цифровий дивіденд. Цей діапазон буде найцікавішим для операторів. За всіма оцінками європейських тендерів, за ці частоти платили найбільше", - наголосив він.
За словами О.Проживальського, на ці три роки роботи операторам вистачить і в частині продовження розвитку 3G-мережі, і з побудовою мережі нового покоління.
"У діапазоні 4G ми маємо покрити всі обласні центри за рік, а населені пункти до 10 тис. населення - за чотири роки. Тож ми маємо куди витрачати гроші найближчим часом. І розпилюватися нині ще і на 800 МГц-діапазон, я думаю, не на часі. А от за три роки - так", - окреслив перспективу він.
Як повідомлялося, велика трійка українських мобільних операторів у середу заплатила 2,456 млрд грн за 80 МГц у діапазоні 2600 МГц за право розгорнути на них зв'язок стандарту 4G.
lifecell придбав два лоти сумарно на 30 МГц за 909,25 млн грн, "Київстар" - три лоти сумарно на 30 МГц за 916,3 млн грн і "Vodafone Україна" - два лоти сумарно на 20 МГц за 631 млн грн.