Інтерфакс-Україна
17:14 31.01.2018

Держкомтелерадіо заявляє про реформування 22% державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

2 хв читати
Держкомтелерадіо заявляє про реформування 22% державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

В Україні станом на 30 січня 2018 року реформовано 158 державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, що становить 21,76% від загальної кількості таких видань, відзначається в повідомленні Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

За звітом комітету, за час реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації перереєстрацію пройшли 158 видань.

"Реформа друкованих ЗМІ триває з 1 січня 2016 року, але фактично вона розпочалася з листопада 2016 року. Ми зараз очікуємо, що цей показник буде збільшуватися більш динамічно. Адже до кінця року реформуватися повинні всі державні і комунальні друковані ЗМІ", - зазначив глава Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Він також зазначив, що в процесі впровадження реформи виникали проблемні питання, пов'язані з невиконанням деякими органами місцевої влади положень закону про реформування. Як зазначив О.Наливайко, непоодинокими були випадки звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу; випадки незаконного відчуження майна редакцій, скорочення штату співробітників редакції.

"Найбільше таких скарг надійшло із Запорізької області, тому в березні заплановано розгляд ходу реформування комунальних друкованих ЗМІ в цій області на засіданні колегії Держкомтелерадіо", - наголошується в повідомленні.

У відповідь на запит "Інтерфакс-Україна" в Держкомтелерадіо заявили, що станом на кінець січня поточного року в Україні зареєстровано всього 726 державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, з них 84 державних і 642 комунальних.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон України, який передбачає поступове роздержавлення державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, згідно з яким реформування здійснюється в два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності цим законом і другий - протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

На другому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, які не реформованих на першому етапі. У законі визначено, що трудовий колектив редакції має пріоритетне право на визначення способу реформування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА