Інтерфакс-Україна
17:14 31.01.2018

Держкомтелерадіо заявляє про реформування 22% державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

2 хв читати
Держкомтелерадіо заявляє про реформування 22% державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

В Україні станом на 30 січня 2018 року реформовано 158 державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, що становить 21,76% від загальної кількості таких видань, відзначається в повідомленні Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

За звітом комітету, за час реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації перереєстрацію пройшли 158 видань.

"Реформа друкованих ЗМІ триває з 1 січня 2016 року, але фактично вона розпочалася з листопада 2016 року. Ми зараз очікуємо, що цей показник буде збільшуватися більш динамічно. Адже до кінця року реформуватися повинні всі державні і комунальні друковані ЗМІ", - зазначив глава Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Він також зазначив, що в процесі впровадження реформи виникали проблемні питання, пов'язані з невиконанням деякими органами місцевої влади положень закону про реформування. Як зазначив О.Наливайко, непоодинокими були випадки звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу; випадки незаконного відчуження майна редакцій, скорочення штату співробітників редакції.

"Найбільше таких скарг надійшло із Запорізької області, тому в березні заплановано розгляд ходу реформування комунальних друкованих ЗМІ в цій області на засіданні колегії Держкомтелерадіо", - наголошується в повідомленні.

У відповідь на запит "Інтерфакс-Україна" в Держкомтелерадіо заявили, що станом на кінець січня поточного року в Україні зареєстровано всього 726 державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, з них 84 державних і 642 комунальних.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон України, який передбачає поступове роздержавлення державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, згідно з яким реформування здійснюється в два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності цим законом і другий - протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

На другому етапі здійснюється реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, які не реформованих на першому етапі. У законі визначено, що трудовий колектив редакції має пріоритетне право на визначення способу реформування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА