Інтерфакс-Україна
17:37 02.02.2018

Український бізнес-омбудсмен у IV кв.-2017 отримав рекордну кількість скарг

2 хв читати
Український бізнес-омбудсмен у IV кв.-2017 отримав рекордну кількість скарг

 Рада бізнес-омбудсмена в четвертому кварталі 2017 року отримала 729 скарг - це більше, ніж за три попередні квартали, і чверть усіх скарг, отриманих від початку роботи бізнес-омбудсмена з другого кварталу 2015 року.

"Майже три чверті отриманих скарг стосувалися податкових питань. Потік звернень щодо блокування податкових накладних, який розпочався минулого кварталу, продовжив зростати: 368 проти 166 кварталом раніше", - повідомляється у звіті бізнес-омбудсмена, оприлюдненому в п'ятницю.

Згідно з наведеною статистикою, в четвертому кварталі 2016 року отримано 275 скарг, а в третьому кварталі 2017 року - 408.

Серед причин звернень щодо Державної фіскальної служби також зазначені податкові перевірки та відкриття кримінальних проваджень.

У звіті зазначено, що скарги на дії правоохоронців становили 8,5% усіх звернень, зокрема кількість скарг на дії Нацполіції та Генпрокуратури збільшилася в 1,5 та 1,3 раза, тоді як на дії СБУ - зменшилася.

"Помітний тренд кварталу - зростання на 32% кількості скарг на дії держрегуляторів і збільшення їх частки в загальному обсязі відповідно до 6%. Зокрема, зафіксовано зростання скарг щодо роботи Держгеонадр", - йдеться в документі.

Згідно з ним, предметом скарг на органи місцевого самоврядування найчастіше ставало виділення земельних ділянок.

Український і зарубіжний бізнес скаржиться на процесуальні зловживання правоохоронцями, бездіяльність поліції або навпаки - відкриття кримінальних справ проти бізнесу.

Рада бізнес-омбудсмена уточнює, що за четвертий квартал відкрила 519 розслідувань, що також стало рекордом за час її роботи, а закрила 429, з яких 64% - із позитивним результатом для скаржників, із них 316 - із податкових питань, оцінюючи загальний фінансовий результат у 858,4 млн грн.

Як повідомлялося, уряд України в листопаді 2014 року вирішив створити Раду бізнес-омбудсмена як свій постійно діючий консультативно-дорадчий орган. Основне її завдання - розгляд скарг бізнесу на дію чиновників, розроблення рекомендацій владі у сфері підприємництва. У грудні того ж року бізнес-омбудсменом було призначено екс-комісара ЄС з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдаса Шемету.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА