Інтерфакс-Україна
19:28 02.02.2018

Кількість туристів у Львівській області у 2017 році збільшилася приблизно на 50%

3 хв читати
Кількість туристів у Львівській області у 2017 році збільшилася приблизно на 50%

Кількість туристів, які подорожують до Львівської області, за результатами 2017 року збільшилася приблизно на 50% порівняно з 2016 роком, навів статистику голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Динаміка зростання з туристичного збору - близько 25%. Але пропозиція приватного сектора з розміщення у Львові, думаю, не менша від готельного фонду. І якщо врахувати тінізацію, думаю, приріст із туризму в 2017 році сягнув щонайменше 50%. Зовнішній туризм дуже просів, тобто зростання відбулося переважно за рахунок внутрішнього туризму", - повідомив О.Синютка під час спілкування з журналістами.

За його словами, ключовим поштовхом для розвитку туризму у Львівській області стало залучення якірного інвестора для будівництва курорту в Славському (ТОВ "ОККО-рітейл" - ІФ).

"У Славському є об'єкт інвестування. Дороги буде побудовано коштом держави, водопровід до кордону ділянок буде підведено силами бюджету, решта реалізовуватиметься за інвестиційні кошти. Кошторис проекту на п'ять років, відповідно до майстер-плану, виходить за межі EUR1 млрд. Інвестор, по суті, наразі сконцентрувався на розвитку сіл Верхня та Нижня Рожанка, трохи пересунувши проект від гори Тростян ... Теоретично у 2019 році ми маємо вже вийти на будівництво", - пояснив голова Львівської облдержадміністрації.

При цьому він наголосив, що при проектуванні буде враховано і позитивний, і негативний досвід будівництва гірськолижного комплексу "Буковель". Крім розвитку гірськолижного курорту також буде зроблено акцент на розвитку зеленого туризму.

"Ми розраховуємо, що Верхня-Нижня Рожанки стануть базовим мегакурортом, а в Турківщині-Самбірщині хочемо зберегти автентичність, щоб не допустити будівництва там мегакурортів. За планом турист, який приїжджає на гірськолижний курорт, зможе в межах 100 км отримати також інший досвід - побачити народні промисли, автентичний уклад життя. Там практично відсутня велика забудова, й ми хочемо зберегти цей колорит", - зазначив О.Синютка, додавши, що облдержадміністрація активно просуває цю частину Карпат - район Турки, Самбора, Старого Самбора - як об'єкт для інвестування, однак поки що охочих інвестувати немає.

За його словами, з метою сполучення курорту Славське та Турки-Самбора у 2017 році було побудовано відгалуження від траси М-06.

"Минулого року ми відремонтували 600 км доріг, і третя частина з них - це гірські території ... Дві автотраси - М-06 і Самбір-Ст.Самбор-Турка ми сполучили перемичкою завдовжки 30 км (умовна її назву Бориня-Мохнате). Тобто цей регіон ми повністю з'єднали інфраструктурою", - пояснив О.Синютка.

Як повідомлялося, голова об'єднаної територіальної громади (ОТГ) Славського Володимир Бега повідомив журналістам, що ТОВ "ОККО-рітейл" планує у 2019 році розпочати будівництво гірськолижного курорту в Славському Сколівського району Львівської області.

За його словами, компанія два роки тому офіційно зареєструвалася в Славському та сплачує податки до місцевого бюджету - після приходу інвестора місцевий бюджет зріс з 1,5 млн грн до 40 млн грн.

За планом будівництво курорту розпочнеться у 2019 році на північному схилі гори Захар Беркут з боку села Верхня Рожанка.

"У 2018 році - робота з технічною документацією, затвердженням і виділенням землі, а в 2019 році розпочнеться будівництво", - пояснив голова ОТГ Славського.

Згідно з проектом, друга черга будівництва передбачає будівництво на горі Тростянець. Весь комплекс міститиме до 65 км гірськолижних трас.

Загальний термін реалізації проекту становить три-п'ять років, обсяг інвестицій - до $500 млн.

ТОВ "ОККО-рітейл" (Славське) створено у 2000 році. Згідно з держреєстром, власником 99% компанії станом на січень-2018 є ПАТ "Концерн Галнафтогаз", кінцевим бенефіціаром - Віталій Антонов.

Статутний капітал підприємства становить 2 млн грн.

Як повідомлялося раніше, концерн "Галнафтогаз" управляє однією з найбільших автозаправних мереж в Україні. До його складу входить близько 440 АЗК, більшість - під брендом "ОККО".

Мажоритарним акціонером компанії є В.Антонов. Серед міноритарних акціонерів - Європейський банк реконструкції та розвитку, Goldman Sachs, Horizon Capital, Renaissance Capital, Genesis Asset Managers, LLP та ін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА