19:44 06.02.2018

ВР ухвалила закон про кредитний реєстр НБУ

2 хв читати
ВР ухвалила закон про кредитний реєстр НБУ

Верховна Рада у вівторок за підсумками повторного другого читання ухвалила закон про створення і впровадження кредитного реєстру Національного банку України (НБУ) та вдосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків (№7114-д), що є однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Закон передбачає, що НБУ зможе створити централізований кредитний реєстр за кредитами, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком.

Банки з 1 квітня 2018 року (Фонд гарантування вкладів фізосіб - з 1 липня 2018 року) будуть зобов’язані надавати інформацію до такого реєстру. Згодом на них також покладається обов'язок повідомляти клієнту про таке передання, який, у свою чергу, отримає право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі та право вимагати внесення змін до неї в разі незгоди з її змістом.

Щодо Нацбанку, то залежно від обсягу заборгованості позичальника перед банком він повинен буде безкоштовно надавати банкам інформацію з кредитного реєстру. Передбачається, що банки повинні будуть враховувати цю інформацію при оцінці клієнта з 2019 року.

У пояснювальній записці до законопроекту наводяться дані НБУ станом на вересень 2017 року: до проблемних кредитів корпоративного сектора належать 174 млрд грн кредитів ПриватБанку, 3,8 млрд грн - кредитів пов'язаних із банками осіб, 254,8 млрд грн - кредитів іншим юридичним особам (з них 82% - кредити, видані 20 групам компаній).

Під час голосування депутат фракції "Блок Петра Порошенка", заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак, який представляв документ, повідомив, що під час підготовки до повторного другого читання було враховано 48 із 73 поправок.

"Суть законопроекту полягає в тому, що для того, щоб банківський ринок, кредитний ринок був доступніший, прозоріший, банківську таємницю Нацбанк із кредитного реєстру, який наразі створюється, матиме право передавати іншому банку. Для того, щоб не ламати бізнес кредитних бюро (за кредитами із заборгованістю), до 100 мінімальних заробітних плат обмежили передання інформації у вигляді комерційної таємниці від одного банку іншому", зазначив Р.Демчак.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Попит на ОВДП впав через війська РФ, Зеленський активізував отримання фіндопомоги МВФ

"ГарПок" реалізував усі запропоновані 130 тис. МВт-год "зеленої" е/е на травень з перевищенням ціни від 8,5% до 30%

"Укроборонпром" готовий подвоїти обсяги виробництва зброї та військової техніки через ескалацію з боку РФ

Кабмін запропонує Раді ратифікувати угоду з Німеччиною про фінансове співробітництво

Кабмін схвалив законопроект про включення Ощадбанку до ФГВФО всупереч критиці НБУ

У Раді виступають за ухвалення космічної програми та розвиток підприємств галузі з відповідним фінансуванням

Кабмін затвердив і передає на розгляд РНБО стратегію розвитку ОПК - Шмигаль

ФОП і наймані співробітники з 19 квітня зможуть направляти заявки на отримання допомоги по 8 тис. грн - прем'єр

Бізнес-омбудсмен відзначає зростання кількості скарг із податкових питань у 2020 році

Рада прийняла в 1-му читанні законопроект про випуск ОВДП на 20 млрд грн для реалізації президентської програми "Доступна іпотека"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА