14:41 08.02.2018

Кабмін планує створити робочу групу щодо повернення "Укртелекому" в держвласність

3 хв читати
Кабмін планує створити робочу групу щодо повернення "Укртелекому" в держвласність

Кабінет Міністрів України планує створити міжвідомчу робочу групу з питань координації дій щодо повернення пакета акцій ПАТ "Укртелеком" в державну власність, зазначено в повідомленні НКЦБФР, оприлюдненому за результатами засідання регулятора 8 лютого 2018 року.

НКЦПФР погодила проекту постанови Кабміну "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації дій щодо повернення пакета акцій ПАТ "Укртелеком" у державну власність і подальшого забезпечення стабільної господарської діяльності товариства".

Ініціатива зі створення групи виходила від Фонду держмайна (ФДМ) України.

У департаменті комунікацій ПАТ "Укртелеком" повідомили "Інтерфакс Україна", що компанія не отримувала пропозицій щодо входження її представників до складу робочої групи.

"ПАТ "Укртелеком" не відомо про створення такої робочої групи. Ми вважаємо її створення передчасним, оскільки судовий процес щодо розірвання приватизаційного договору ще не завершений", - заявив в коментарі агентству директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому" Михайло Шуранов.

За його словами, компанія продовжує вести нормальну операційну діяльність і надалі буде стабільно забезпечувати послугами зв'язку всіх своїх клієнтів, незалежно від зовнішніх факторів.

Згідно з даними Мін'юсту, виконавче провадження за рішенням суду про повернення акцій "Укртелекому" державі відсутнє.

Як повідомлялося, ФДМ на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент - близько $1,3 млрд). Однак у 2017 році ФДМ звинуватив "ЕСУ" в невиконанні інвестзобов'язань - вкладення $450 млн інвестицій і передача державі спецмережі зв'язку, і до середині грудня домігся в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій у держвласність. Власник "Укртелекому" заявив про намір подати касацію.

Паралельно з "ЕСУ" судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які в 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати за ними відсотків. Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ "ЕСУ" за дев'ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток в 8,2 раза порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток до кінця вересня досяг 6, 89 млрд грн, виручка була відсутня. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких в балансі оцінена в 10,8 млрд грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

Нині власником "ЕСУ" виступає СКМ, яка в 2013 році купила цю компанію у кіпрської Raga (раніше) і звинувачує її в порушенні умов продажу у вигляді невиконання приватизаційних інвестзобов'язань, вимагаючи розірвання договору купівлі-продажу та повернення "ЕСУ" у власність Raga .

Raga вимагає від СКМ оплати $820 млн за вищезгаданим договором.

Спор між компаніями розглядається в Лондонському суді, і СКМ пропонує державі дочекатися рішення цього суду для остаточного вирішення приватизаційного спору.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін проголосував за перепідпорядкування ДФС безпосередньо уряду

Гройсман про міністра Данилюка: Таке враження, що він вирішив змінити місце роботи і виглядати жертвою в ситуації, що склалася

Кабмін затвердив план заходів із розвитку індустрії програмної продукції на 2018 рік

Кабмін заборонив імпорт шиферу з Росії

Кабмін затвердив на 2018 р. понад 470 інвестпроектів регіонального розвитку на суму 4 млрд грн

Кабмін надав 5 вугільним підприємствам держгарантії за кредитами на 1,1 млрд грн

Кабмін скасував заборону на ввезення аміачної селітри з РФ у зв'язку з упровадженням антидемпінгового мита

Кабмін має намір заборонити імпорт шиферу з Росії

Кабмін через 10 днів отримає уточнений макропрогноз на три роки

Мінсоцполітики пропонує Кабміну призначити заступником міністра соцполітики директора департаменту соцполітики Вінницької міськради Попову

ОСТАННЄ

Українсько-болгарська комісія з економічного співробітництва проведе засідання в II півріччі 2018 року

Порошенко і президент SOCAR обговорили можливість виробництва високоякісного авіапалива в Україні

Капінвестиції в Україні в I кв.-2018 зросли на 37,4%

ЄК очікує від України плану відмови від PSO за 2-3 роки

Недонадходження доходів держбюджету в I-кв. зумовлено тимчасовим зниженням надходження ПДВ на імпорт

Віце-президент ЄК Шефчович очікує від України швидких рішучих кроків в анбадлінгу "Нафтогазу" та конкурсу на партнера в управлінні ГТС

Держборг України у квітні скоротився в доларовому виразі на 0,41%

Бізнесмен Хмельницький хоче розширити UNIT.City в Києві до 26 га

Мета переговорів Україна-РФ-ЄС щодо транзиту газу - визначення його параметрів і гарантій після 2019 року

ProZorro завершила міграцію всіх ІТ-ландшафтів із США до України, та анонсує істотне розширення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА