16:46 08.02.2018

НБУ призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

2 хв читати
НБУ призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

Національний банк України (НБУ) з 12 лютого призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів, повідомив НБУ на веб-сайті.

"З 12 лютого 2018 року НБУ призупиняє розміщення депозитних сертифікатів із терміном погашення три місяці з урахуванням повернення Міністерства фінансів на внутрішній ринок короткострокового державного боргу", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується в повідомленні, наразі на грошово-кредитному ринку існують і інші індикатори вартості 3-місячних гривневих ресурсів, і формування кривої дохідності на відповідному відрізку може відбуватися і без розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів НБУ.

"По-перше, Міністерство фінансів регулярно розміщує 3-місячні ОВДП. По-друге, наразі в обігу вже перебуває велика кількість ОВДП з короткими термінами погашення (обсяг таких цінних паперів із терміном погашення до трьох місяців становить 14,4 млрд грн). Відповідно, в учасників ринку достатньо інструментів для торгівлі, і вони регулярно укладають угоди з ОВДП терміном погашення до трьох місяців на вторинному ринку", - наголошується в повідомленні.

Водночас НБУ не виключає можливості повернення до розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у разі, якщо ситуація зміниться, і це буде необхідним для підвищення ефективності трансмісійного механізму монетарної політики регулятора, йдеться в повідомленні.

Як відомо, НБУ відновив розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у вересні 2017 року, оскільки в той час Міністерство фінансів не здійснювало розміщення 3-місячних ОВДП. Це ускладнювало процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Відновлення розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів сприяло формуванню кривої дохідності та підвищенню ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА