12:03 13.02.2018

НБУ може протестувати сценарій щодо зниження або скасування норми обов'язкового продажу валютної виручки

2 хв читати
НБУ може протестувати сценарій щодо зниження або скасування норми обов'язкового продажу валютної виручки

Національний банк України (НБУ) в середині літа може протестувати сценарій щодо зниження норми обов'язкового продажу валютної виручки до рівня 25% із 50% або повного її скасування на короткий період, повідомила прес-служба Ідея Банку (Львів) із посиланням на голову правління фінустанови Михайла Власенка.

"На нашу думку, до червня 2018 року Національний банк не робитиме якихось кроків щодо скасування обов'язкового продажу експортної виручки. Можливо, в середині літа Нацбанк протестує сценарій зі зниженням норми обов'язкового продажу до рівня 25% або повністю її скасує, але найімовірніше на короткий період - три місяці", - сказав він.

На думку М.Власенка, скасування цього обмеження стане позитивним сигналом для експортерів та іноземних інвесторів, оскільки вони зможуть прогнозувати свої потоки в іноземній валюті й ухвалювати рішення про терміни продажу валюти.

"На рішення НБУ про скасування обов'язкової валютної виручки впливатимуть такі чинники, як продовження співпраці з МВФ, а також девальваційна динаміка національної валюти восени, пов'язана з активною закупівлею енергоносіїв", - зазначив банкір.

Як повідомлялося, на початку лютого в. о. голови НБУ Яків Смолій припустив скасування обов'язкового продажу валютної виручки цього року.

"Плануємо скасувати цю норму, оскільки це обмежувальний чинник для експортерів. Наше завдання - скасувати обов'язковий продаж валютної виручки. Думаю, що цього року ми цього доб'ємося", - сказав він.

Згідно із законом, Нацбанк може вводити вимогу обов'язкового продажу валютної виручки надходжень на шість місяців.

У середині червня 2017 року НБУ знизив норму такого обов'язкового продажу до 50% із 65%, а потім продовжив її дію з 14 грудня 2017 року по 13 червня 2018 року включно.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА