18:51 14.02.2018

Економічні настрої в Україні в I кв.-2018 увійшли до фази підйому - Держстат

2 хв читати
Економічні настрої в Україні в I кв.-2018 увійшли до фази підйому - Держстат

 Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, який розраховує Держстат, у першому кварталі 2018 року становив 110,1% порівняно з 104,3% та 105% відповідно в четвертому і третьому кварталах 2017 року, що свідчить про перехід їх у фазу підйому.

Згідно з даними Держстату, відбулося поліпшення трьох із п'яти індикаторів ділової упевненості - компонентів ІЕН: у переробній промисловості (з -5% до -2%), будівництві (з -25% до -20%) й у сфері послуг (із -6% до -5%).

Водночас зафіксовано невелике погіршення споживчої упевненості (з -27% до -28%). Окрім того, після стрибка в четвертому кварталі минулого року з 6% до 12% ділова упевненість у роздрібній торгівлі знизилася до 5%.

Держстат нагадує, що в першому кварталі минулого року ІЕН становив 84,5%, а в другому кварталі зріс до 96,1%.

Відомство нагадує, що індикатор розрахований відповідно до Методики розрахунку індикаторів ділових очікувань згідно з вимогами розширеного Спеціального стандарту поширення даних Міжнародного валютного фонду, оновленої Держстатом у грудні минулого року.

Індикатори ділової упевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень і запасів готової продукції, зміни обсягів продажу за останні три місяці, прогнозних змін обсягів виробництва/продажу та кількості співробітників у наступні три місяці.

Індикатор споживчої упевненості Держстат розраховує з використанням даних такого дослідження компанії Gfk Ukraine.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової упевненості в промисловості - 40%, за яким йде сфера послуг - 30% і будівництво з роздрібною торгівлею - по 5%. Вага споживчих настроїв становить 20%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА