Інтерфакс-Україна
19:09 20.02.2018

Horizon Capital планує вкласти в Україну $100-200 млн за п'ять років

3 хв читати
Horizon Capital планує вкласти в Україну $100-200 млн за п'ять років

Компанія з управління активами Horizon Capital, що вклала в Україну через фонди прямого інвестування понад $500 млн, планує в найближчі п'ять років вкласти в країну ще $100-200 млн, повідомила засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна.

"І після складних 2013-2014 рр. надалі інвестуємо - більше ніж $50 млн за цей час. Наші плани на наступні п'ять років - вкласти ще $100-200 млн. Нині ми бачимо багато можливостей", - сказала вона в інтерв'ю тижневику "Бізнес".

За її словами, нині компанія обговорює можливості входження в статутний капітал із більш ніж 30 компаніями, намагаючись знаходити "засновників-візіонерів".

О.Кошарна зазначила, що пропозиція кредитування українського бізнесу останнім часом зросла, його необхідно доповнювати прямими іноземними інвестиціями, а їхній обсяг на сьогодні становить лише $1-1,5 млрд на рік.

"За п'ять років я б хотіла бачити інвестиції на рівні $6-7 млрд щороку: з Америки, з Європи, але також із Близького Сходу, Азії, Індії, Китаю", - додала голова Horizon Capital.

Як вважає О.Кошарна, драйвером експорту для України може бути IT-галузь за рахунок переходу від моделі експорту сировини до моделі експорту товарів і послуг із високою доданою вартістю.

Horizon Capital заснована в 2006 році чотирма партнерами, які розпочали свою співпрацю з інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), створеного в 1994 році з капіталом $150 млн для України та Молдови. Один із колишніх партнерів - Наталія Яресько - в 2014 році стала міністром фінансів України. Нині мажоритарієм і головним виконавчим директором Horizon Capital є О.Кошарна. Офіси компанії розташовані в Києві та Чикаго.

Horizon Capital управляє чотирма фондами прямих інвестицій (понад 40 інституціональних інвесторів) з активами більше ніж $700 млн, серед яких WNISEF, EEGF (створений у 2006 році з капіталом $132 млн) і EEGF II (створений у 2008 році з капіталом $370 млн). Кошти зазначених фондів компанія інвестує в проекти в Україні, Молдові та Білорусі.

Влітку 2016 року із повідомлення Американської урядової організації з фінансування розвитку OPIC (Overseas Private Investment Corporation) стало відомо про формування фонду EEGF III (Делавер, США) із заявленим обсягом $150 млн, який буде орієнтований на середні за розмірами швидкорослі, експортно орієнтовані компанії в Україні та Молдові з потенціалом виходу в локальні або регіональні ринкові лідери. Передбачається, що фонд здійснюватиме інвестиції шляхом купівлі міноритарної частки в таких компаніях. Водночас, за потреби, можливе також надання стартового капіталу, повний викуп компаній або участь у приватизації.

OPIC повідомила про надання EEGF III до $37,5 млн, через рік IFC із групи Світового банку заявила про готовність вкласти до $15 млн, а Європейський банк реконструкції і розвитку - $30 млн. Окрім них співінвесторами нового фонду є Голландський банк розвитку (Dutch development bank) та WNISEF.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА