Інтерфакс-Україна
10:42 21.02.2018

Atlantic Council: відсутність програми МВФ може призвести до значної девальвації гривні

2 хв читати

"Вважаю, дуже добре, що МВФ чітко і публічно заявив свою позицію". Так експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд прокоментував в інтерв'ю Українській службі "Голосу Америки", недавню публічну заяву Міжнародного валютного фонду щодо України, в якій були викладені рекомендації щодо реформ.

Зокрема, експерт зазначив в інтерв'ю, що "як правило, МВФ швидше спілкується з урядом, ніж з громадськістю". "Думаю, що їх спонукало до такої позиції усвідомлення того, що влада неодноразово невірно подавала їх погляди, і вони не хочуть пережити це знову, тому вони звертаються до громадськості", - зауважив він.

Наводячи приклад невірного інформування, Аслунд згадав випадок в Давосі. "10 січня Рон Ван Роден, глава місії МВФ, надіслав листа главі адміністрації президента Ігорю Райнину, а після зустрічі президента Порошенка з Крістін Лагард в Давосі з'явилася інформація, ніби, вона і не знала про листі. Очевидно, що це - неправда", - підкреслив аналітик. Також на думку аналітика не варто забувати про одне з головних питань – створення антикорупційного суду. "Серед вимог, які наводить МВФ, звичайно, одна є набагато більш важливим, ніж все інше - це створення незалежного антикорупційного суду", - переконаний Аслунд.

"Після початку судової реформи стало очевидним, що Україні потрібен один хороший суд, який дійсно працює. Це - надзвичайно важливо. При відсутності дієвого суду, українці виводять кошти на 5 відсотків ВВП щороку, і Україна не отримує відповідних засобів у вигляді прямих іноземних інвестицій, адже інвестувати - небезпечно. Це - ключовий момент для економічного і соціального розвитку України", - відзначає аналітик.

Все ж Аслунд переконаний, що Україна має великі шанси отримати п'ятий транш МВФ. Шанси на перемогу в питанні антикорупційного суду – значні, стверджує експерт. А ось відсутність програми МВФ, на думку аналітика, може викликати значну девальвацію в Україні. "Україна зараз має близько 18 мільярдів доларів міжнародних резервів і, думаю, їй потрібно як мінімум 15 мільярдів доларів, щоб утримувати певну валютну стабільність. Україна може розмістити 2-3 мільярди доларів євробондів, можливо, на ринку в цьому році, і, ймовірно, отримати ще 1 мільярд доларів.

Однак, цього не достатньо. Україну чекають виплати в 7 мільярдів доларів в цьому році, наскільки нам відомо. Можливо, трохи більше. І якщо Україна не матиме достатніх резервів, ми можемо побачити значну девальвацію", - прогнозує аналітик.

ОСТАННЄ

Затверджений новий статут "Укрнафти" передбачає перехід від одноосібного до колегіального виконавчого органу – компанія

НБУ відкликав ліцензії у трьох фінкомпаній і застосував заходи впливу до ще трьох

Банки очікують зростання вкладів населення, їх вартості та строковості у ІІІ кв. 2025 р. – опитування НБУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт про інтеграцію українського ринку електроенергії до ринку ЄС

Рада не підтримала 3 блокуючих постанови про скасування експортного мита на сою та ріпак

ВВП Узбекистану в I півріччі зріс на 7,2%

Обленерго у I пів.-2025 відремонтували понад 14,4 тис. км ліній електропередачі

НБУ зобов'язав СК "Євроінс Україна" до 22 вересня усунути виявлені під час перевірки порушення

Попит іноземців на житло преміум-класу в Україні поступово відновлюється – девелопери

Сенатор Грем закликає ЄС повністю припинити закупівлю нафти та газу з Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА