Інтерфакс-Україна
12:37 21.02.2018

Мінфін планує в найближчі роки залучити в Ощадбанк і Укрексімбанк міноритарні інвестиції від МФО

2 хв читати
Мінфін планує в найближчі роки залучити в Ощадбанк і Укрексімбанк міноритарні інвестиції від МФО

Міністерство фінансів України планує в найближчі роки залучити в державні Ощадбанк та Укрексімбанк (обидва - Київ) міноритарні інвестиції від міжнародної фінансової організації (МФО).

Відповідні плани закріплені в оновленій стратегії реформування державного банківського сектора, представленої відомством під час засідання Кабінету Міністрів у середу.

Документ передбачає, що інвестиції в Укрексімбанк будуть залучені до кінця 2019 року обсягом до 20% статутного капіталу фінустанови.

Щодо Ощадбанку планується до кінця 2020 року продати МФО 20% акцій банку і до кінця 2022 року вивести банк на IPO (initial public offering), під час якого планується розмістити 25% акцій.

Як повідомлялося, рада директорів Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) 4. жовтня 2017 року ухвалила рішення про надання Ощадбанку кредитної лінії на суму EUR50 млн у рамках програми торгового фінансування (TFP).

Проект здійснюється в рамках більш широких зусиль, спрямованих на сприяння комерціалізації та підготовку Ощадбанку для подальшої приватизації в контексті програми реформування державних банків, яка розроблена і реалізується урядом України.

Передбачається, що робота з Ощадбанком передбачатиме кілька етапів фінансування і технічної співпраці протягом періоду до п'яти років, починаючи з проекту TFP і пов'язаного з ним технічної співпраці. Наступні етапи більш широкої співпраці в рамках підготовки до приватизації пов'язані і обумовлені прогресом удосконалення корпоративного управління; комерціалізації операцій і операційною перебудовою (overhaul) Ощадбанку.

Ощадбанк заснований в 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром загальних активів Ощадбанк посідав друге місце (222,15 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Валютні інтервенції НБУ в листопаді зменшились на 1%, гривня подешевшала до долара на 0,5%

НБУ виніс "Укрпошті" письмове застереження за порушення на платіжному ринку

Україна оголосила обмін $2,6 млрд ВВП-варантів на євробонди-2032 з коефіцієнтом 1,34

Доля угод продажів у бізнес-класі на первинному ринку столиці зросла до 20% у 2025 р

Мережа "ТАНО" відмовилася від "схеми" зі 144 ФОПів і стала єдиним платником ПДВ – Гетманцев

Перші 1,5 тис. родин подали заявки на житлові ваучери для переселенців з ТОТ - Кулеба

Держстимулювання на 259 млн грн одержали ще п'ять індустріальних парків

Заброньовано 1,2 з 2,2 млн куб. м/добу потужностей на постачання газу Трансбалканським маршрутом в Україну у грудні

Уряд шукає технологічне рішення для детінізації економіки та працює з держбанками для поліпшення ситуації щодо кредитування бізнесу

Мінекономіки проводить оцінку "Національного кешбеку" для зміни умов програми у 2026р. - Соболев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА