20:07 21.02.2018

Кубів закликає АМКУ узгодити ліцензійні умови на проведення лотерей до 23 лютого

3 хв читати
Кубів закликає АМКУ узгодити ліцензійні умови на проведення лотерей до 23 лютого

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів наполягає на якнайшвидшому затвердженні урядом ліцензійних умов провадження лотерейної діяльності та закликає Антимонопольний комітет України (АМКУ) узгодити документ до 23 лютого.

"АМКУ варто застосувати державницький підхід до цього питання", - цитує прес-служба МЕРТ С.Кубіва.

За його словами, наявна формальна конкуренція на ринку захищає нелегальну роботу двох операторів, які перебувають під санкціями і виступають проти прийняття ліцензійних умов.

"Бо ці умови змусять їх платити податки до держбюджету. Тому закликаю - дайте конструктивні пропозиції, щоб уряд міг прийняти ліцензійні умови", - заявив перший віце-прем'єр.

На лотерейному ринку України наразі працюють три оператори - "М.С.Л", "Українська національна лотерея" (УНЛ) і "Патріот". При цьому персональні економічні санкції за анексію Криму та агресію на Донбасі застосовано до двох із трьох операторів - ТОВ "М.С.Л" і ПрАТ "Патріот".

За даними Мінфіну, які наводить МЕРТ, за 2017 один із двох зазначених підсанкційних операторів зібрав понад 307 млн грн ставок, заплативши 13 млн грн податків, другий - 0,4 млн грн ставок без сплати податків. "Обидва користуються пробілами в законі 2012 року та продовжують працювати, навіть незважаючи на санкції Ради національної безпеки та оборони", - наголосив С.Кубів.

Він зазначив, що для повного врегулювання ринку азартних ігор, зокрема лотерей, необхідно внести зміни до законодавства.

"Однак наразі ми можемо разом напрацювати рішення, яким почнемо вирішувати проблеми та забезпечимо додаткові кошти до бюджету країни", - наголосив С.Кубів.

Згідно з повідомленням МЕРТ, за підсумками розширеної наради 16 лютого перший віце-прем'єр доручив Міністерству фінансів і Міністерству юстиції до 20 лютого відпрацювати проект ліцензійних умов провадження лотерейної діяльності, а до 23 лютого - погодити його з Державною регуляторною службою і АМКУ.

На якнайшвидшому прийнятті ліцензійних умов наполягає також міністр фінансів Олександр Данилюк. "Це серйозно змінить стан справ... Доходи від легалізації цього бізнесу вже закладено в бюджеті на цей рік, і це є в програмі МВФ", - пояснив міністр на брифінгу в Києві в середу.

Глава Мінфіну також зазначив, що зареєстрований у парламенті урядовий законопроект (№4663) про детінізацію ринку азартних ігор залишається без уваги. "Багатьох влаштовує статус-кво цього ринку, і жодних спроб прискорити процес (прийняття законопроекту - ІФ) я не спостерігаю. Хоч як ми просуваємо цей законопроект, він не йде", - додав міністр.

АМКУ має намір на засіданні 22 лютого розглянути та затвердити звіт про вивчення стану конкуренції на лотерейному ринку, згідно з яким пропоновані Міністерством фінансів ліцензійні умови передбачають допуск на ринок фактично лише одного гравця - УНЛ. Серед дискримінаційних вимог комітет назвав умову десятирічного досвіду роботи на лотерейному ринку та надання преференцій держбанкам.

Державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що на нараді в уряді 16 лютого С.Кубів розкритикував позицію АМКУ і наполягав на негайному затвердженні ліцензійних умов.

Раніше Мінфін оцінював обсяг тіньового лотерейного ринку України в $1 млрд. Бюджет на 2018 рік передбачає надходження 1,9 млрд грн за рахунок реалізації лотерейних ліцензій.

Бенефіціаром УНЛ, згідно з даними в держреєстрі, через Hong Kong Rui Bo Investment Limited є громадянин Великої Британії Майкл Джон Фогго, котрий проживає в Макао. Йому також належить велика українська компанія ТОВ "Софтлайн Груп Україна", яку РНБО в травні 2017 року також внесла до санкційного списку.

УНЛ у 2016 році збільшила чистий збиток у 3,5 разу - до 55,46 млн грн, а її виручка зросла на 61,8% - до 409,38 млн грн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Акціонери НЗФ мають намір змінити тип товариства з ВАТ на ПрАТ, дивіденди за 2017 р. не виплачувати

"Укрзалізниця" звинувачує Крюківський вагонзавод у завищенні цін на пасажирські вагони

Гасло "маски-шоу стоп" в Україні залишилося гаслом, ставлення правоохоронців до бізнесу не змінилося - юристи

Кількість поданих до ВР альтернативних законопроектів щодо зміни системи підтримки ВДЕ зросла до шести

Фонд службового житла Міноборони становить близько третини від потреби - Рахункова палата

В Україні підвищені на 0,8% "зелені тарифи" для домогосподарств набудуть чинності з 24 червня

"Укренерго" разом з авторами фільму "Бобот і енергія Всесвіту" створять тематичну настільну гру

"Урядовий кур'єр" опублікував уточнення НКРЕКП про розрахунок ОСББ за електроенергію за диференційованими тарифами

"Урядовий кур'єр" опублікував нові правила ринку електроенергії

НБУ і Crane Currency домовилися про співпрацю у сфері виготовлення грошових знаків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА